Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitöl fagy le a laptopom?

Mitöl fagy le a laptopom?

Figyelt kérdés

Asus rog strix g17(g713qe)

Amd Ryzen 5 5600H

Nvidia GeForce RTX 3050 TI 4gb gddr6 128 bits

512 m2 ssd

16gb ram 3200 Mhz gddr4

Nem fut semilyen játék, sok irodai program megvan nyitva, 20% alatt dolgozik a processzor, a integrált videókártya van bekapcsolva, a 3050 be sem kapcsol, csak játéknál. És 2 napja észrevettem, hogy lefagy teljesen, és újra kell indítani, nem melegszik túl semmi, 50-60 fokon van a processor, nincs megtelve a tárhely. Mi lehet az oka? Kb ilyen 5-6 óra folyamatos használat után



2021. dec. 15. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen op.rendszer?

"Gyári" driverek vannak fent?

2021. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Xmp-t kapcsold ki.
2021. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a proci az egy dolog , hogy 20% alatt van...


SSD, Memória hány %-on megy?


Illetve meg kellene nézni a folyamatoknál , hogy mi az ami fut illetve van e olyan aminek nem kellene, illetve ezek az irodai futó alkalmazások mennyit zabálnak,

2021. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Windows 10 pro x64 azthiszem, én tettem fel, de őszintén nem emlékszek, meg most nincs kéznél. Igen, hivatalos oldalrol lettek telepítve a driverek. Még nemrég az NVIDIA és Redeon driverek "verekedtek", beszéltem a szervízzel, mert azthittem hardver hiba, de mondták, hogy csak driver, mert villogott, csikozott, vibrált a képrrnyő néha, de filmnézés, vagy játék közben sose. Én is gondoltam, hogy ez nem lehet hardver, mert akkor egyfolytába csinálná, de mosmár nem csinálja sosem. Bocs a hülye kérdésért, de mi az a Xmp?. Azt, hogy az ssd hány % dolgozik, azt nem tudom, de néztem a feladatkezelöben, és semmi olyan nem futott a háttérben, aminek nem kellett volna. Hát, szerintem az excel, chrome, vagy 5 lap, és jegyzettömb van megnyitva max 5gb ramot eszik igy, figyeltem
2021. dec. 16. 00:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és eddig volt, hogy használtamreggeltöl estig egyfolytában durván(AC valhalla, forza horizon 4-5, csgo), de egyszersem fagyott le
2021. dec. 16. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!