Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elveszítem a garanciát a Acer...

Elveszítem a garanciát a Acer Nitro 5 notebookomhoz hogy ha én szerelem be a memóriát és az ssd-t ?-

Figyelt kérdés

2021-es Acer Nitro 5 notebook-om ba szeretnék ram-ot és ssd-t rakni ha én szedem szét és rakom bele akkor automatikusan bukom a garanciát ?


A notebook maga nagyon bővíthető Dual M.2 support-al és + HDD hellyel szóval érdekes lenne hogy ha ennyire elleneznék hogy bele nyúljanak a notebookba.


3 év van hozzá Acer-hez és vettem plusszba 1 év baleseti garanciát is a Notebook.hu nál.


Van Informatikus szakmám szóval a beszerelés nem lenne gond.


Őszintén sajnálom az 5 ezer ft-os beszerelési díjat (laptop hűtő ára) és a sok elvesztegetett időt (budapestre felutazás & beszerelésre várni ) azért írom a kérdést.


2021. dec. 18. 19:00
 1/8 Katoonene ***** válasza:
15%
Határozottan elveszted.
2021. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
A memória, és háttértár bővítése laptopnál nem jár garancia vesztéssel. (Emiatt vannak könnyen hozzáférhető helyen is.) Azért kérdezz rá máshol is, mert az én infóm 3 éves. (Akkor ez még élt.)
2021. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem jár garanciavesztéssel pont azért amit #2 írt, könnyen hozzáférhető hely.


Ha konkrétan le kell borítani az egész hátlapot, na akkor nem erőltetném.

2021. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
Ha leveszed a hátlapot, vagy csak kinyitod az adott teret, akkor láthatod, hogy "matricázva" van-e? RAM-nál ezt nem tudják megoldani, ha több slot van, de háttértár esetében igen. Ha nincs rajta matrica, akkor a gyártó engedi a cserét. At SSD-k megjelenése után ezt minden laptop gyártó engedélyezte, így nem lesz problémád szerintem.
2021. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as Ádám a az egész hátlap leborítás alatt mit értesz ?


A mai laptopoknál nem lehet csak úgy kipattintani mint a régebbi verzióknál,ki kell csavarozni azt a 10-11 csavart és le kell szedni a műanyag hátlapot és ha megvan akkor szimplán az ember be illeszti a bővítéseket.


Ez egy 5 perces rendkívül egyszerű procedúra.

2021. dec. 18. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Azért mondom mert laptoppal én nem foglalkozok és nem tudom melyik gyártónak mi megy a fejében, még a végén kitalálják azt is hogy az egész hátlapot le kellene venni egy memória bővítéshez azt direkt lematricázzák.


Egy szó mint száz, ha nincs fizikai akadálya matrica formájában akkor csináld.

2021. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sima ügy. Amíg csak bővítesz, addig mehetsz. A lényeg az, hogy garanciába küldéskor az eredeti hardverállapotot kell visszaállítanod. Ennek érdekében pl a gyári SSD gyakran le is van matricázva. Tehát ki nem vehetsz semmit, de az üres slotokat feltöltheted
2021. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy fel is hívhatod a garanciális szervizt, és megkérdezheted...
2021. dec. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!