Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok csatlakoztatni...

Hogyan tudok csatlakoztatni egy PCI express X1 wifi kártyát egy olyan régi alaplaphoz amelyikben csak régi PCI X16 slot van?

Figyelt kérdés
Létezik valamiféle átalakító kártya?
2021. dec. 22. 20:00
 1/9 blacib ***** válasza:

Szia. Létezik.. de szerintem jobban jársz ha alaplapot cserélsz.

[link]

2021. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
A lábkiosztás megegyezik, nyugodtan betolhatod az X16-os slotba az X1-es kártyát, gond nélkül menni fog ( nyilván a slotra kiosztott másik 7/15 sáv ilyenkor megy a levesbe ).
2021. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 blacib ***** válasza:
100%

John_McClane Szia.

PCIe kártyát a PCI slotba?

2021. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdés PCIE X1 kártyára és PCIE X16 slotra vonatkozott.


A régi alatt szerintem a PCIE 2.0t érti.

2021. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 blacib ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni de a kérdésben szó sincs PCIe X16 slotrol.

Hogyan tudok csatlakoztatni egy PCI express X1 wifi kártyát egy olyan régi alaplaphoz amelyikben csak régi PCI X16 slot van?

Amugy nagyon valószinü hogy megpróbálta a kártyát beletenni és mivel a PCI slot poziciója más mint a PCIe igy nem tudta berakni.

2021. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen a régi PCI X16 slot? Ilyet én nem ismerek, te igen? 32 bites és 62 bites PCI-t ismerek de X16-osat? Te ismersz ilyet? Ha igen akkor mutatnál nekünk egyet, hogy megvilágosodjunk?


Ha esetleg még sem tudnál ilyet mutatni akkor el tudod fogadni azt a lehetőséget átmenetileg, hogy simán csak elírta? ( amíg a kérdező ki nem fejti pontosan hogy mit akart kérdezni)

2021. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 blacib ***** válasza:

Persze PCI X16 nincs. A kérdező ránézett és mivel nagyjábol egy méretü a PCIe x16 -al gondolta az is x16.

De ettöl függetlenül várjuk meg mig a kérdező jelentkezik és megtudjuk mi a valós.

2021. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Beletettem a videókártya X16 slotba és működik.

Van még egy sima PCI slot, ami akkora nagyjából mint az X16 videókártya pcie.

2021. dec. 24. 12:33
 9/9 blacib ***** válasza:

Nincs mit. Ha a kérdés mellé leirod az alaplap tipusát könnyebben lehetett volna tanácsot adni..

Boldog karácsonyt..

2021. dec. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!