Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5-9500-as processzorhoz...

I5-9500-as processzorhoz milyen hűtőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Elég hozzá a gyári Intel?

2021. dec. 24. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Alap felhasználásra elég a gyári hűtő, de én se preferáltam, mert terhelés alatt felment 80-90 fokra is, amit soknak tartok. Noctua NH-U9S-et raknék rá, nálam egy 9900k-n volt a noctua, nem ment kb 60 fok fölé.
2021. dec. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi ha alap kérdések, de hol tudom megnézni, hogy hány fokos a procim? És hány fok felett történhet baj?
2021. dec. 24. 00:46
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
afterburner progi neve. hivatalosan nem történhet baj, mert ha túlmelegszik lekapcsol minden és a gyári hőmérséklet max kb 90-95 fok idk. de hosszú működés érdekében jobb alacsonyan tartani a hőmérsékeletet.
2021. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SIDLER22 ***** válasza:
56%
Nem történhet baj mert a bajos hőfok előtt le fogja magát fokozni a proci, hogy ne melegedjen túl. Ha meg ez sem elég akkor kikapcsol az egész gép.
2021. dec. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Van a prociban hővédelem.


A gyári hűtő elég, ezért is ezt csomagolják hozzá. Miért adnának olyat, ami nem elég?? Szóval nem megy vele 75 fok fölé (komoly stresszteszten kb 75 fok a max). Ha igen, akkor ott más baj van.


A gyári hűtő hátránya a hangja. Kis ventilátor segít a hőt elvonni egy kis hűtőbordának... gyorsan kell pörögnie, ami zajjal jár.


Ha nem zavar a zaja, akkor rendben van.

2021. dec. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :)
2021. dec. 24. 11:24
 7/7 SIDLER22 ***** válasza:

Miért adnának olyat ami nem elég?

Hát mondjuk kispórolják...

Vagy nincs kedvük nagyobbat belerakni a dobozba.

Nekem a 125 watt TDP-s processzoromhoz (Ryzen 7 5800X) a 250 watt TDP-s hűtő nem elég a gyári beállításokkal. PBO-ba undervoltolnom kellett a procit mert egyszerűen nem bírta lehűteni és Thermal Throttling-olt. Most így limitált TDC értékkel kb sikerül 80 fok alatt tartanom, de ez akkor is így elég gyenge.

Nem véletlen adják hűtő nélkül az ilyen procikat. Amit Intelnél hűtővel adnak az is épp, hogy papíron megfelel neki, de ha már más a szobahőmérséklet vagy nem túl gyors a légkeringetés akkor a Turbo Boost-ot el is felejtheted...

2021. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!