Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memoriát bövítettem a laptopom...

Memoriát bövítettem a laptopomban, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A laptopomban (asus x540la) bővítettem a memóriát.

Gyárilag 4 gb van integrálva az alaplapba és van egy slot abban volt egy 2 gigás. Interneten utána néztem milyet és max mekkorát támogat. Szóval vettem bele egy 8 gigás sodim ddr3l 1600mhz memóriát. Beleraktam, minden jó felismeri, de néha a gép magától újra indul. Mi lehet a probléma? Ami volt benne azon 4 chip van amit bele raktam azon 8, lehet hogy ez a probléma? Ez a memória amit beleraktam: [link]



2021. dec. 25. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt futtasd egy pendriveról bootolva:

Memtest 86


A memóriával és nélküle is.

a) Ha memória nélkül is rossz, akkor az integráltal van a gond, és szívás lesz a szervizelés, de talán ki tudják iktatni az integrált slotot...

B) Ha csak az új memóriával hibás, akkor garancia...

C) ha nincs hiba, akkor gyanús, hogy valamilyen kompatibilitási baja van... ritkán előfordul sajnos.

2021. dec. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(Illetve lehet bármi. Más hiba is előjöhet... ellenőrizd a hőmérsékleteket, nézz rá a háttértárakra hd sentinellel, állíts be logot pl hw infoban, és nézz utána eseménynaplóban a hibaüzeneteknek, vagy ha van kékhalál, akkor a hibakódot)
2021. dec. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!