Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova tűnt a 3D Touch az...

Hova tűnt a 3D Touch az iPhone-ról?

Figyelt kérdés

Most upgrade-eltem X-ről 13-ra, és hiába nyomom erősebben a kijelzőt, nem működik a jól megszokott 3D Touch funkció!


Miért dobtak el el ilyen jó funkciót?


És tudom, van helyette az, hogy hosszabban kell normál erővel érinteni és akkor kiadja ugyanazt a funkciót de ez nem olyan gyors mint a 3D Touch volt.


Miért kell elvenni bevált funkciokat? Szabadalmi oka volt? Vagy más?



2022. jan. 2. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Nekem is hiányzik
Nekem is hiányzott egy ideig de aztán megszoktam a hiányát
Nekem nem hiányzott és nem hiányzik
5 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Nos, utánanéztem, az Apple maga ezt írta erről:


"Typically, however, components for detecting the amount of force exerted on an interface surface of a touch sensitive component can utilize complex and expensive sensor arrays to extend this desired functionality to the entire surface. These expensive arrays can also occupy a large spatial volume inside the electronic device, thereby potentially increasing the size of the device or reducing the space available for components that may provide additional desired functionalities."


Magyarul sok helyet foglalt és drága (!) volt a nyomásérzékelő komponens. Egy félmilliós telefonba túl drága egy komponens?!


Elmennek ezek a …

Egyre jobban kezdem meggyűlölni ezt a kib*szott fillérb*szó pofátlan almás bagázst!


Azt hiszem ez volt az utolsó alkalom hogy ilyen tulárazott amerikai szemetet vettem.. 🤬🤬

2022. jan. 2. 14:37
 2/26 A kérdező kommentje:

Vajon van még egy gyártó, aki amellett h drágítja a telefonjait, hardveresen és szoftveresen is butítja a telefonjait?? (A szoftveres butításrol talán majd egy másik kérdésben dühöngök)


Ok, a kamerát fejlesztik, az tenyleg jó, meg a kijelzőfrissites is 120Hz-es lett, de a 3D touch egy iszonyú jó innováció volt, nem fér a fejembe hogy lehet egy ilyet kidobni csak mert

2022. jan. 2. 14:46
 3/26 A kérdező kommentje:
.. csak mert helyet foglal és pénzbe kerül az adott komponens. Mire kell annyira a hely egy féltéglányi Pro Max-ban? Még 10 percnyi használatot biztosító akksira? Tényleg a bumszki akksinak meg a battery time-nak van prioritása? Ennyire primitívek és igénytelenek az Apple userek?
2022. jan. 2. 14:48
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Igen, túl sok helyet foglalt.

Néha használtam, de igazából a hosszabb nyomást is meg lehet szokni nagyon hamar. Már abszolut nem hiányzik.

Ha benne lenne és kevesebb lenne az akkuidő akkor meg az volna a bajod.

Tipikus savanyúaszőlő féligürespoharas ember vagy akinek soha semmi nem tetszik. :D

A szoftveres butításról várom a kérdés, kiváncsi vagyok mi nem tetszik.

Ha meg drágállod akkor nem kell megvenni, ennyire k. egyszerű a dolog. Én sem veszek sem teslát, sem amg mercit.

2022. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Elbeszélgetsz magaddal.

Ezért kell utánanézni annak amit veszel,így jártál xD

2022. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

“Ha (…) kevesebb lenne az akkuidő akkor meg az volna a bajod.”


Az biztos nem lenne bajom, nem is értem ezt a battery-life őrületet. Filléres power bankokkal kezelhető a kérdés. Nem értem miért kell a battery-life gombhoz varrni a hardveres kabátot. Bár nyilván okkal teszik ezt, és ez a user-igényekről allit ki gyászos bizonyítványt.

2022. jan. 2. 16:13
 7/26 anonim ***** válasza:

Szerintem beépitett ujjlenyomat olvasó lesz majd a 2024-be.

Azért az elég jó hogy a kamerán és az akksin fejlesztettek. Az meg hogy le cserélte a touch id-t szerintem megszokható. Az meg hamar elromlott, a face id sokkal megbízhatóbb. De egyébként mikor megvetted làttad a fotókon vagy üzletben h milyen.

2022. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Azt rohadtul nem verte nagy dobra az Apple hogy kivezették a 3D touch funkciót (szemben azzal a kampánnyal, ami akkor volt, amikor bevezették), szóval a legnagyobb figyelem mellett sem tűnhetett volna fel a reklámanyagok akapján, hogy e téren vissza lett butítva a hardver a 2014 előtti időkre. Bennem fel sem merült, hogy egy ilyen jó funkcionalitást kivezetnek.
2022. jan. 2. 19:42
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudlak komolyan venni,sőt szerintem a kérdés sem komoly
2022. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hogy te mit veszel komolyan és mit nem, annak semmi jelentősége nincs, ezt te is tudod.
2022. jan. 2. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!