Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5 éves gépemet érdemes-e...

5 éves gépemet érdemes-e tuningolni(amiket online játszom,még mindig mennek rajta,de persze az újabbak már nem),vagy ezt már nem érdemes,és egy teljesen újat kéne vennem???

Figyelt kérdés

Konfig:

Aerocool V3X Advance Devil Red

Xilence XP400R6 400 Watt Netzteil (80+)

MSI B85M-P33, Intel B85

Intel Core i5 4590 4x 3.3GHz

Arctic Cooling Alpine 11 Pro

16GB High-Speed DDR3 PC-1600

Nvidia GeForce GTX950 2048MB

2000GB S-ATA3 EcoGreen



2022. jan. 6. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az, h ez hiába 5 éves, akkor sem volt naprakész.

Én 2015 végén vettem, i3 6100-as gépet 8 gb ddr4-el, ezt még megérte fejleszteni.

4-5 gen, ddr3mat már nem igazán mondanám fejleszthetőnek még ha erősebb is mint anno az én 6100-am, amit egy 7700k váltott.

Én amit ebből megtartanék, az max a ház és a 2 terra háttértárnak még jó lesz.

Esetleg a videó kártyát, addig, amíg nem tudok szerezni egy olcsó, de jó kártyát.

2022. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem látok, az a SSD. Van helyette egy 2 TB-os HDD, ami háttértárnak jó, de olyan olcsónak számít ma már egy 250 vagy 500 GB-os SSD, hogy érdemes beszerezni, hogy a rendszer, esetleg az épp aktívan játszott játékok azon legyenek.

A gép teljesítményén játék alatt nem gyorsít érdemben, de bekapcsolás pl sokkal gyorsabb lenne, és erre akár egy 240 GB-os kb 10.000 Ft-os SSD is elég már.

Én igazából azért tennék bele, mert ha 1-2 év múlva új gépet veszel, ezt akkor is át tudod tenni, nem történt pénzkidobás.

Ami a gép többi részét illet, nem nagyon éri meg fejlesztgetni. Alaplap, processzor, memória, videókártya, de még valószínű, hogy a táp is egyben cserélendő, gyakorlatilag új gép. Legfeljebb a videókártya fejleszthető külön, de az is max akkor költséghatékony, ha egy olcsó darabot kifogsz, és még akkor is valószínű, hogy máshol alakul ki szűkkeresztmetszet, ami miatt nem lesz érdemben gyorsabb a gép.

2022. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

+SSD a rendszernek és a játékoknak mindenképp! Sokat segít a töltési időkön és ezáltal a felhasználói élményben, későbbi gépben is felhasználhatod. 2.5" SATA SSD-ket tudod nézni. Legalább 250GB. Javasoltak a DRAM-mal rendelkezők, pl WD blue 3D, MX500, Samsung Pro


Videokártyát lehet OC-zni a hardvereid közül, de felesleges. +10% teljesítménnyel nem mész semmire. Cserélni lehetne pl egy 1060-ra, nagyon max 1070. Mást még cserélni se igazán érdemes, mert akkor már a komplett gépcsere jobb (10100F, vagy most újonnan a 12100F). Amúgy 4790 procit tudsz nézni bele.

2022. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gond a videokártya, ami 7 éves elmúlt, nem 5, és új korában is a középkategória alja volt. Ha csak azt kicseréled egy erősebb, korszerűbb darabra, a legújabb cuccok is tökéletesen menni fognak, befektetéstől függően. A többi ha nem is új, de még elmegy.


Ami gond, hogy évek óta a videokártyák árai az egekben vannak, és pont ez az, ami a legfájóbb befektetés manapság. Akkor érdemes újítani, ha vannak olyan dolgok, amiket nem tudsz futtatni, de nagyon szeretnél, és nincs más megoldás. Venni egy 150 ezres belépőszintű kártyát azért, hogy a Minecraft 80 helyett 180 fps-sel fusson, nem feltétlen érdemes.

2022. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors,és hasznos válaszokat mindenkinek
2022. jan. 6. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:

SSD bővítés annyit ér, mintha egy ludtalpas gyerekre betétes cipőt adsz, jobban fog menni, de új lábaktól még jobban menne.


Szerintem, ha megteheted cseréld le a gépet.

2022. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azért 1-2 lúdtalpbetét csodákra képes :)
2022. jan. 6. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Előttem jó tippeket adtak. SSD beruházás nem vész krába és állati sokato dob a Windows sebességén! Plusz ugye kséőbb se megy kárba, így jó befeketetés. És ne félj attól se hogy hamar behal, én az első SSD-m 15 óta használom. ;)

Nekem is hasonló gépem volt 4460 proci, 2x4 GB 1600 RAM és egy gTX 960 2 GB, amit tavaly előtt egy 1650 SUPER-re cserétem. Érezhető volt a változás, persze ahol a proci már kevés volt mert majd 100% terhelést kapott, míga vGA csak 40-60 között mozgott volt bottleneck.


SSD, jobb videókártya. Dea múgy tényleg mindent cserélni kell. Új proci, lap, RAM és erősebb táp. Gépből én egy 10100F+16GB 2666 MHz RAM+H410 kombót ajánlok. Én egy egy B460 TUF lapot vettem, de főkép a 4x DIMM, 6x SATA és 2x M.2 portok véget.

2022. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!