Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Úgy néztem teszteket, hogy...

Úgy néztem teszteket, hogy egy RTX 2080 (nem super, nem ti) maximum 210W ot képes enni, a jelenlegi videókártyám (970) megeszi a 170 et, egy Asus TUF 550W Bronze tápegységgel kapcsolatban... Akkor gond nélkül fejleszthetem a 970 et 2080 ra?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a videókártya fog menni arról a tápról akkor gond nélkül. Ha van mellette egy 300W-ot rabáló meghúzott processzor akkor nem nagyon :D
2022. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni a többi alkatrészt de google-ba beírod psu calculator és ott kidobja milyen tápra van szükséged


Mondjuk én 4 éve mikor vettem a 2080-at kapásból 650-es minőségi táppal kínáltam meg, te meg bohóckodni akarsz bronzzal... nem tudom mennyiért veszed most a vga-t, de ne a tápegységen spórolj

2022. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a ban a bronzzal? Ez csak a hatásfoka, ami hellyel-közzel teljesen lényegtelen.
2022. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

#3

Egyszerű irodai gépnek jó a bronz, de egy "gamer" kártyának ne már. A bronz nem csak a hatásfokot jelenti, hanem a minőséget is. Egy minőségi, gold táp egy csomó pluszt tud a bronzhoz képest, ami sokkal jobban védi az alkatrészeket feszültségingadozás vagy egyéb problémák esetén. Mindig felsőkategóriás gépet építettem magamnak és sosem adtam alább goldnál, nem ezen kell spórolni

2022. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát itt én ilyet nem látok:


[link]


Mármint értem én mit akarsz mondani, de az nem az 80Plus minősítésből következik, hanem abból hogy a jobb minősítésű tápokat drágábban el lehet adni, de kell mellé némi körítés is mert csak a matricáért a kutya nem fizetne. Én nem vagyok tápfetisiszta, hajtottam olyanokkal is gépet aminek a gondolatától is sírvafakadnak néhányan. Ha hozza a táp ami rá van írva a címkéjére akkor a többi az számomra mindegy.


Azt is tudom, hogy a TUF GAMING eliratért nagy felárat lehet beszedni, de a kérdésben szereplő táp az jelenleg 35 rugó. Szerinted egy 10-15 000-rel olcsóbb 550W-os 80PLUS Gold tápegység az jobb?


Megnéztem most a "minőségi tápegységek hazájában" ( a pcxnél) jelenleg 21db ennél olcsóbb, 550W 80Plus Gold tápot kínálnak ( +2 gagyit). Akkor az mind jobb olcsóbban és ezen csak a TUF matrica drága? Vagy mind rosszabb? :D


Nekem mondjuk 80Plus Gold tápom van, de eddig erről sem tudtam :D

2022. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 DestinyInCap ***** válasza:

Ahogy a #3. is mondta, ne a tápegységen akarj spórolni. Hogy ne kelljen leírni mindent, mert ugyanezeket mondanám el én is, és ebben a videóban van szó a hitelesítési rendszerről is, azaz, hogy mit is jelent ez a 80+ jelölés a tápokon, az mind ebből a videóból kiderül és így szerintem mindenkinek kb. minden kérdését meg is válaszolom vagy ha valamit nem teljesen jól tudott volna...


[link]

2022. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kell a feliratkozó? :D

Az én tápomban japán kondik vannak és messzeföldön híresen szar, na ilyenkor mi van? :D

2022. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

A TUF bronze egy Tier B low-priority kategóriás táp a besorolás szerint. Így középkatrgóriás gépekhez ajánlható. Egy RTX 2080-at mellérakni, ami egx felsőkat. kártya, nem egy jó húzás. Ha meg is teszed, mindenképp egy undervolttal indítanék (afterburner progival).

2022. jan. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tápon akarok spórolni, csak jelenleg ez van, a többi alkatrész az 1 TB M.2 SSD, H410M alaplap és egy i5 10400 16gb rammal.
2022. jan. 7. 06:07
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ha jól értem egy 550 W-os bronze táp nem ajánlott egy max 80 Wattot felvevő processzor és egy 210 ( legyen 250) Wattos videókártya mellé, mert a két fő komponens max 350 W-os peak fogyasztása sok az 550 W-os railnek és mindenképp alulfeszelés ajánlott.


350>=550. Engem meggyőztetek!


Add el kérdező, vegyél egy rendes 850 Wattos minimum gold de inkább platinum tápot, az a tuti. Az biztosan kiszolgálja majd a felsőkategóriás 2080-at :)

2022. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!