Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan eszköz amit beledugs...

Van olyan eszköz amit beledugsz a gépbe és elosztja 2 felé a hdmit, egy a tvbe, 1 a monitorba és a telefonnal pl. Bluetooth tudod kapcsolni hogy éppen melyikre legyen kivetítve?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ezt a gépre bízni. Ha nincs rajta 2db HDMI, akkor DisplayPort is a segítségedre van. A gép displayporton keresztül is tud HDMI jelet adni. Ez esetben egy DP-HDMI átalakítót kell a gépbe dugni (legolcsóbb megfelel, ez egy full passzív dolog, csak a vezetékek vannak átkötve benne. Jelátalakítás nincs bennük, azt a gép érzékeli majd, hogy milyen eszköz van a kábel másik végén, és olyan jelet küld.), vagy van egyszerűen DP-HDMI kábel is.


Ez a megoldás azért is jobb, mert így kiterjesztett képet is tudsz kapni, míg egy HDMI elosztóval csak ugyanazt. Illetve gépről kapcsolod úgy, ahogy akarod.


Szóval én faternek épp most állítottam össze ilyet. Meg van csinálva az is, hogy ha a VLC van elindítva, akkor annak a hangja a TV-ből jöjjön, minden más a gépre csatlakoztatott hangszóróból. Így tud netezgetni, miközben a háttérben reklámmentesen mennek a szarjai 🤣

2022. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
HDMI switch létezik, de olyat még nem láttam, amit Bluetooth-szal tudsz vezérelni.
2022. jan. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szirty ***** válasza:
100%
Vegyél HDMI splittert. Bemegy egy HDMI és kijön kettőn a jel egyszerre. Nem kell átkapcsolni :)
2022. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!