Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlanátok?

Milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A laptop felhasználása a követlező lenne:

-Programoznék rajta, Visual Studio, Eclipse, ilyenek mennének.

-Ágyban szeretném használni.


Nem is tudom, hogy van-e olyan gépezet ami ezt el tudja viselni úgy, hogy nem süvít a ventillátora és nem is melegszik túl.


De legjobb lenne ha nem is lenne benne ventillátor.



2022. jan. 10. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
2022. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"De legjobb lenne ha nem is lenne benne ventillátor."

Ágymelegítőt akarsz?

2022. jan. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es teljesen jogos a felvetés ;)


Most is van egy samsung laptopom: 8Gb Ram i7 3.gen ...

Hihetetlenül zavar a ventillátor hangja.

Ezért is szeretnék vagy egy olyat amiről kifejezetten az az állítás, hogy aránylag halk, vagy nem is ad ki hangot.


Még azon gondolkozom, hogy valami windows tablet is jó lenne, csak ebből kéne egy olyasmi ami megáll 230k vagy az alatt.

2022. jan. 11. 10:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a halk is hangos lenne, mert a ventilátor azért pörög, hogy lehűtse a gépet, ami nem tudja a hőt leadni normálisan mert az ágyon van.


Tablet már jobb döntés lenne, de én még olyat, hogy "milyen jó ez a windowsos tablet" sosem hallottam.

[link]

Hirtelen ezt találtam

[link]

2022. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es nagyon szépen köszönöm a válaszodat, segítségedet, ahogy látom ezek a windows tabletek inkább 500k felett rendelkeznek megfelelő hardverrel :D ..


Nem tudom mi lesz így... Mert inkább görnyedek egész nap az asztali gép előtt, csak attól meg a hátam fáj :D ... De legalább nem a fülem.


Minden esetre ha találok megoldást majd megírom, hátha másnak is van ilyen gondja

2022. jan. 11. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy fanja a macbooknak, de szerintem a te esetedben az most egész jó választás lenne. Az M1es chippel rendelkezőkben nincs ventilátor és szinte egyáltalán nem melegednek. Bár nem értem, hogy miért kell neked nagyon jó hardver a programozáshoz.
2022. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elég lenne egy I3 és 8Gb ram


Annyi, hogy a windows tabletek tűnnek gyengének az árukhoz képest

2022. jan. 22. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy teszel valami kemény, sík lapot a laptop alá. Fa/műanyag tálca, rajztábla, ilyesmi.


Az ágy, puha textil felület, a gép belesüpped és nem engedi a gépet rendesen szellőzni. A laptopokat úgy tervezik, hogy a saját lábain támaszkodik az asztalon és a hűtésébe bele kalkulálják a gép alja és az asztal közti állandó távolságot is, mint szellőzési, hűtési felületet, ami az ágynál/takarónál nincs meg. Emiatt sokkal jobban melegszik, mint az asztalon és így a ventilátor is sokkal jobban kénytelen pörögni.


Ágyban dolgozáshoz lehet kapni pl. Ikeában is laptop párnát, aminek az alja párnázott, a teteje viszont sík, hogy a laptop tudjon rajta szellőzni, de egy ágyban étkezéshez használatos kisasztal, vagy akár egy hagyományosabb tálca, vagy rajztábla is segíthet valamennyit.


Asztali gép előtt görnyedésen ergonomikusabb munkaállomás kialakításával tudsz segíteni. Pl. megfelelő magasságú szék, ideális magasságba/szögbe állítani a monitort, esetleg álló asztal, vagy csak alátámasztani a gépet+monitort, hogy állva legyen kényelmes. Sok féle megoldást lehet találni, hogy ne kelljen görnyedni.


#6 Nem mindegyik M1 procis gépre igaz, hogy nincs bennük ventilátor. Egyedül az M1 MacbookAir-re és az M1 iPadre igaz, a MacBook Pro, Mini és iMac gépek M1 procis változatában is van ventilátor - bár mivel az M1 proci kevésbé melegszik az Intel prociknál, ezért egyrészt sok mindenre elég is lehet az Air és azokban sem annyira pörög a ventilátor, amikben van, de azért a komolyabb teljesítmény igényű dolgokhoz elvben továbbra is jobb, ha ventis gépet vesz az ember, hogy ne kelljen visszavenni a melegedés miatt a teljesítményt.

Viszont az M1 Macek nem olyan olcsók, aligha jön ki vele a kérdező olcsóbban, mint a Windows tablettel.


(Én M1 Airt használok és pár hónap alatt még nem találkoztam melegedési gonddal sem, meg olyan feladattal sem, amit ne győzött volna a gép teljesítménye. Programozni és játszani mondjuk nem szoktam.)

2022. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as nagyon szépen köszönöm a válaszod, valóban úgy néz ki, hogy az lehet a realitás, hogy alá kell tenni valamit, vagy notebook stand-en használni.


Ezt azért nem csináltam már, mert így meg gépelni volt rendkívül kényelmetlen.


Valóban lehet, hogy az asztali gép az egyetlen megoldás számomra.

2022. jan. 31. 22:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Hátfájásra amúgy ajánlom, hogy vegyél egy "gamer" széket, mert annak jó az ergonómiája, ami tartja a hátad és nem fog fájni.
2022. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!