Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez az alaplap...

Szerintetek ez az alaplap kitudja rendesen szolgálni ezt a procit? Többi lent

Figyelt kérdés

Alaplap: gigabyte b450 aorus elite

(Weboldalát néztem ott támogatja, csak hogy ki is használja -e 100%osan. Húzni nem szándékozom)



A kinézet proci: AMD Ryzen 9 5900X 12-Core 3.7GHz AM4



Esetleg maajd még a: AMD Ryzen 9 5950X 16-Core 3.4GHz AM4



A mostani procim: AMD Ryzen 7 3800X 8-Core 3.9GHz AM4



2022. jan. 12. 17:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

"Weboldalát néztem ott támogatja, csak hogy ki is használja -e 100%osan"


Mindig azt kell nézni, támogatja e. Ha igen, akkor megy vele. Nyilván PCIE 4.0 nem lesz, de azt te döntöd el, fáj e neked (van e pci-e 4 ssd-t például)

A többi "gamer extra power 6000" alaplapok parasztvakítás. Csak ugye "gémerebb ha világít" szinten kell a népnek.

2022. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igaz. Csak néha hallom azt is hogy ez nem fogja tudni ki használni a processzor igaz erejét. De akkor ha támogatja akkor végülis ki is használja akkor. Köszönöm a gyors válaszodat. Ment a pacsi
2022. jan. 12. 17:37
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
2: Én például használtam Ryzen 3600-at A320 chipsetes lapban probléma nélkül. Nem vettem észre különbséget játékokban a mostani B550-hez képest. Ami a gyártó oldala szerint támogatott, azzal nem lesz gond. A bios verzióra figyelj, csere előtt frissítsd.
2022. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Biosz Updatel kicsit bajba vagyok. De akkor majd hátha
2022. jan. 12. 18:32
 5/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon attól függ mire használod. Ha csak játszogatsz akkor tökmindegy. Ha dolgozol és olyna dolgokkal foglalkozol ahol sok és nagy méretű fájllal kell dolgozni akkor ott kicset ér a pcie 4.0. Ha kell a több és nagyobb sebességű periféria akkor szintén nyerőbbek az 500-as lapok.


Ha semmire nincs szükséged amit egy X570 nyújtani tud csak a

processzorteljesítmény a lényeges akkor teljesen jó a B450 Aorus Elite :)


A VRM hőmérsékletére érdemes odafigyelni, mert ebben nem a legacálosabb a B450 Aorus, ha van elég légmozgás akkor ok a 16 magosokkal is.

https://www.youtube.com/watch?v=WDPN7BwxkOQ

2022. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Ha gamer vagy én fixen nem ajánlom a processzor cseréjét! Húzd még vele ki és majd ha eljön az idő, akkor DDR5-re át tudsz váltani, ezen felül viszont bele nem tenném az új procit abba a lapba. Mindenki mondogatja, hogy persze, persze jó lesz az úgy! Hogyne, az autó is tud menni kopott kerekekkel, csak kérdés meddig és milyen körülmények között! Ez már nem az a szint, ahol megéri a kockázat, ha munkához kell, akkor vegyél egy B550 Tomahawk lapot hozzá, az strapabíró és erős, ha játékra, akkor maradj aminél vagy most!
2022. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
6: B550 Tomahawk ugyanúgy nem támogatja a ddr5-öt, semmivel nem lesz beljebb vele! Kivéve ha PCI-E 4 -et akar használni :)
2022. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

7-es

Nyilván arra mondtam, hogy vegye a B550 Tomahawk-ot, ha erősebb procit akar.

2022. jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Át gondolom még. A ddr5-ön én is gondolkodom. Csak mint mikor a ddr3-as gépet vettem annó. most kb úgy vagyok hogy akkor ddr4-et kellet volna várnom. Most meg ddr5-re Lassan 1 éve hogy vettem ezt a gépet és hát ja HYPerX Predator DDR4 3200 mhz 32gb 2x16 cl16 ez volt 2020.04 felé kb 72k. Valahogy mindig sikerül mellé nyulnom a dolgokat és hamarabb veszem mint hogy kéne :S. Bár az lesz várok vele inkább és megnézem mit tud majd a ddr5 amdnél. Amúgy a videókártyáknál is érdemes lenne szerintetek várni a 40x re?
2022. jan. 12. 23:44
 10/23 anonim ***** válasza:

Fúhh, így elég átláthatatlan, hogy mit javasoljunk. Segítene, ha részleteznéd, hogy mid van most? Mire használod, mihez kell akár 16 magos proci?


Videokártya... nem úgy néz ki, hogy bármi lejjebbnyomná az árakat. Normál esetben persze, szép lenne az RTX 4000-re várni, meg az AMD is ott van most az élmezőny közelében. De ha jön bármi új, vagy jobb, az annyival drágább is lesz.

2022. jan. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!