Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NAson miért lassabb a torrent...

NAson miért lassabb a torrent mint ha saját gépre töltöm?

Figyelt kérdés
Gondolom a torrent kliens miatt.
2022. jan. 14. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert egy NASban alig van RAM és CPU, pár száz mhz, pár száz megabájt.

Elsősorban arra tervezték, hogy tartalommal kiszolgáljon, örülhetünk hogy az újabbak tudnak egyáltalán egyéb extra programokat futtatni.

2022. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi nekem van nem tünik rossznak pedig.


[link]

2022. jan. 14. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
4 magos Cortex A53 van benne. A telefonomban erősebb hardver van bakker :D
2022. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Rtd 1296 van benne ez a proci 6 éves telefonban is olyan lenne hogy megtaposna a tulaja.


Ez ezért ennyit tud

2022. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vortrex ***** válasza:

Én nem feltétlen gondolnám gyengének a hardwaret. Az én zyxel nsa325-ömben csak 500mb ram van, valami kis procival, és a torrent 10-12 Mb/s -kel tölt, közben 4 ip kamera tölti fel rá a felvételét ftp szerverre, és mindemellett 4k-s filmet tudok róla nézni a tv-n.


Mennyi az annyi? Ne a gyári torrent klienst használd, hanem a Transmission-t, a számítógépedre meg szedd le a Transmission Remote Gui-t és az úgy zsír király lesz

2022. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg igen

Nekem pc a nas, többszörös CPU sebességgel és a transmission többször megakasztja.


Próbáltam kisebb hardwaret és kevés volt, van odroid c3am etc. De max 15-20mb/sec volt elérhető míg pc-vel 50 körül elmegy, onnantól a hdd a kevés

2022. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy NAS alapfunkciós routerrel torrentezek:

[link]

2 mag, 800 mhz; 256MB RAM


Ezzel megy a torrent 7,5MB/s-val. Szóval kicsit értékeljük át a helyzetet. (Persze ilyenkor akár le is fagyhat, szóval 6 MB/s-nél korlátozom)


Annak, hogy ez elérhető, három kulcsfontosságú mozzanata volt:

1) lecseréltem a rendszerét Tomato-ra, amiben transmission kliens van (NAS-nál szerintem ez kihagyható).

2) a HDD-t a routerrel formáztattam meg (linux alapú rendszer. Azt hiszem ext3-ra lett formázva. Először úgy próbáltam, hogy gépen formázom meg, de az egyszerűen nem volt jó... NTFS-sel max 2,5 MB/s volt elérhető torrentezéssel, és ez akkor sem változottt mikor gépen formáztam ext3-ba. Valamiért kell az eszköznek, hogy ezt ő csinálja meg... ez a router nem tud ilyet sehogy, szóval valami távirányítású konzolba kellett beírnom a linux kódokat erről, ami nekem totál kínai, de végül sikerült)

3) a torrentezés gépigényét lehet csökkenteni a fenntartott szálak maximalizálásával. Lényegében akárhány torrent futhat, ez nem befolyásol semmit. Nekem jelenleg azt hiszem 30-ban van maximalizálva a kapcsolódási szálak. 25 letöltés, 10 feltöltés. Tehát egy ilyen NAS-on olyan 60 körül lehet maximalizálni. De szerintem 40-50-nél se lenne gond. A feltöltés 550KB/s. Így, hogy 0-24-ben megy, ~5500. vagyok ncoreon.

2022. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, szóval ennek a NAS-nak ki kéne hajtania a HDD-t. HDD-nek kellene lennie a korlátnak, kb 20-30MB/s. Sajnos torrentezésnél nem lehet megkötelíteni a HDD-k szekvenciális írási maximumát. Hülyén működik a kiírása az adatoknak.
2022. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Synology ma is Realtek RTD1296-al árulja a 2018play és 2020j sorozatát (64-bit 4-core 1.4 GHz) fél vagy 1GB ram-al. Akinek ez kevés építsen nas-t pc-ből. De az garantáltan többet fog 20W-nál fogyasztani...
2022. jan. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!