Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XMP-vel kék halálozik a gép....

XMP-vel kék halálozik a gép. Miért?

Figyelt kérdés

A szereplők:

MSI B550 Tomahawk deszka

R7 3700x proci

Patriot Viper 3600mhz cl17 ram kit 16 giga


Alapból ugye 2666 mhz en ketyeg a ram.

Lefrissítettem a biost legújabbra, és toltam neki egy XMP profile-t ami tudja a 3600 Mhz Cl17-et..tököm tudja milyen időzítésekkel.


Na szépen újraindul a gép..de elkezdek valami gémet..megy 10 percig és crashel a game. Aztán 1-2 percre rá kékhalált dob a gép. Memory management meg hasonlók hibával.


kikapcsolom az xmp-t akkor jó.


Mit lehetne tenni? Manuálisan kéne húzni? Ahhoz nem értek..

Valami ötlet?



2022. jan. 15. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
AMD-nél előfordul, hogy XMP-vel ezt csinálja. Neked kellene beállítani a memória időzítéseket manuálisan és akkor jó lesz. Aida64-el meg tudod nézni, hogy 3600 MHz-en milyen késleltetéseket tud és ezeket beírod a bios-ban.
2022. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Ryzenek nem rajonganak a páratlan időzítésekért, próbáld meg átdobni CL18-ra vagy adj neki egy kis plusz feszt és CL16-ra. Nálam 3600CL-tal első pillanattól csont nélkül megy a 3700X.
2022. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erről a folyamatról valami step by step videot tudnátok küldeni?


Nagyjából értem..de jobban utána kéne járnom mit hogy kell.

2022. jan. 15. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ijj b+ ezek bitang jó videók.. Köszi!


És tök jól hangzik h copy paste beviszem az adatokat manual. De ahogy srác is mondja tesztelgetni kell. Aztán ha nem jó bios reset..

Áá lehet.h nincs most ehhez kedvem. Kár h nem lehet letölteni valami működő xmp-t ram gyártótól vagy alaplap gyártótól.

Értem h kényes a Ryzen..de azért ezt átlag user nem fogja megcsinálni.


Majd egyszer lehet belevágok. Köszi.

2022. jan. 15. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy átlag user összerakott gépet vesz vagy össze rakatja valakivel és meg van oldva. Van a memóriákkal kapcsolatban néhány alap dolog amit azért illik figyelembe venni ( és itt nem a QVLre gondolok ), ami ha ignorálsz akkor ilyenbe futsz bele.
2022. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!