Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miket érdmes 3d nyomatató...

Miket érdmes 3d nyomatató mellé venni?

Figyelt kérdés
Ender 3 V2 szeretnék venni.
2022. jan. 16. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Filamenten kívül semmi kiegészítőre nem lesz szükséged jó ideig. Abból is kapsz mellé egy keveset, talán fél kilót.
2022. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg leghasznosabb korai upgrade az egy szett fúvóka lenne, különböző méretekben.


Én szeretek 0.2, 0.4, 0.6mm között variálni attól függően mit nyomtatok.


0.2 (réz) - apró és részletes modellekhez

0.4 (réz) - átlagos mindenre jó

0.6 (edzett acél) - ha gyorsan akarok nyomtatni, vagy farostos filamentet használok.

2022. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Valaki olyat írt, hogy el tud tömödni a fúvóka (?), ehhez kelhet valami szerszám?


Valamilyen sprayt ajánlottak, az szükséges?


Illetve van még bármi amivelérdemes lenne javítani a gépen?

2022. jan. 16. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:

"hogy el tud tömödni a fúvóka (?), ehhez kelhet valami szerszám?"


Nekem még egyszer se történt ilyen, pedig használok szénszálas és farostos PLA -t is, de persze lehetséges.


Jár szerintem amúgy egy nagyon vékony tű szerűség az Ender 3V2 -höz, az duguláselhárításra való :)



"Valamilyen sprayt ajánlottak, az szükséges?"

Ha tapadási gondod van, használhatsz erre való sprayt, hajlakkot, de én például ragasztó sticket használok -néha-.



"Illetve van még bármi amivelérdemes lenne javítani a gépen?"


Szerintem egyelőre nem. Majd akkor, ha tudod mik az igényeid, 1-2 hó tapasztalat után rájössz ha kell valami.

2022. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2022. jan. 16. 17:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még, sima ragasztó sticket használsz (pl: általános iskolai) vagy speciális, erre valót?
2022. jan. 16. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen simát, ragasztó stiftet.

Langyos víz + papírtörlővel könnyen lejön ha nem kell már (vagy por lerakódna rá).


---


Esetleg még alkohol ami hasznos kellék kezdetektől is, ha összefogdosnád a lapot amire nyomtatsz ne legyen olajos a kéztől.

2022. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!