Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyért nem tudom telepiteni...

Milyért nem tudom telepiteni az XP-t? Uj vinyot tettem a gépbe és az xp azt irja mikor telepiteni szeretném hogy nincs merevlemez, mit kell ilyenkor csinálni? Eddig egy másik gépben tökéletesen müködött.

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 08:59
1 2
 1/11 Jovanny ***** válasza:
Mert SATA került bele, IDE helyett. Nem? Ha igen, akkor szerezz olyan telepítőt, amiben benne van a SATA driver.
2010. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

Gondolom SATA -s az a merevlemez. A Windows XP meg nem csipázza a natív SATA -t, hivatalosan nem is támogatja.

Három megoldás van:

1. A SATA vezérlőt IDE kompatibilis módba kapcsolod a BIOS-ban.

2. Floppy lemez segítségével beadod neki a megfeleő SATA driver-t (a telepítés elején, mikor kiírja "F6"). Floppy hiányában bele is lehet integrálnia a telepítőbe:

[link]

3. Windows Vista -t vegy 7-et telepítesz, ami már hivatalosan is támogatja a SATA merevlemezeket.

2010. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM. de azt hol tudom megnézni????
2010. szept. 9. 09:29
 4/11 A kérdező kommentje:
T P.O.C rosszul irtam ebben a gépben volt ez a vinyo csak 2 dik vinyókén vagyis akkor felismertte akkor most is kéne neki! Igy mi lehet a probléma?
2010. szept. 9. 09:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. A telepítő nem ismeri fel a SATA vinyót. Második vinyóként már esélyesebb, hogy felismeri driver nélkül, mert vagy behúzza valamelyik frissítés vagy szerencséd van.

De ha azt írja a telepítő, hogy nincs merevlemez, akkor driver kell neki, amelyet vagy F6-tal megmutatsz, vagy beleintegrálsz a telepítő. Vagy ahogy már előttem írták, IDE-kompatibilis módba teszed a SATA-vezérlőt.

2010. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Honnan tudom hogy ez Sata és nem Ide?
2010. szept. 9. 09:37
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

A korábban gondolom az IDE merevlemezen volt a rendszer, és utána fel is telepítetted az alaplapi lemezről a chipset driver -eket, ami tartalmazta a SATA drivert is. Ennek köszönhetted, hogy felismerte a SATA vinyót is a rendszer.


A különbséget meg a következő képen láthatod (PATA=IDE):

[link]

2010. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

De ebben Pata van vagyis akkor jó bele!!!! vagy tévedek?

2010. szept. 9. 09:58
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
Akkor valószínűleg jumper -olásnál szúrtál el valamit.
2010. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
A BIOS-ban amúgy látszik ez a vinyó?
2010. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!