Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két monitort össze lehet...

Két monitort össze lehet kötni egymással?

Figyelt kérdés

Van egy monitorom, amin 2 HDMI kimenet van. Azt a monitoromat össze tudom kötni a másik monitorral és úgy rákötni a géppel?

A probléma az, hogy van egy fő monitorom, ami HDMI-s és úgy csatlakozik a videókártyára de a VGA-n már nincs hely még egy HDMI-s monitornak. Displayport csatlakozó van a VGA-n de nincs a monitoron. Így arra gondoltam a két monitort összekötöm és úgy az egyiket átvezetem a VGA-ba. Működhet?


2022. jan. 20. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Monitoron bemenet van, nem kimenet.


Illetve láttam már olyan monitort, amin volt kimenet is, de ez elég ritka, és jellemzően nem konzumer felhasználásra készült.

2022. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul gondoltad.

De létezik olcsó passzív hdmi to dvi átalakító..

2022. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Így arra gondoltam a két monitort összekötöm és úgy az egyiket átvezetem a VGA-ba. Működhet?"

Nem.


"Displayport csatlakozó van a VGA-n de nincs a monitoron.

...

már nincs hely még egy HDMI-s monitornak"

Akkor kell egy Displayport-->HDMI átalakító:

[link]

2022. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyes DisplayPort monitorokon van kimenet is, csak olyannal tudsz ilyet csinálni.
2022. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3, #4


Így van.

Neked egy DP->HDMI kábel kell és megoldódott a problémád.


Monitorokat sorba lehet fűzni, de erre csak a DP alkalmas.

Itt le van írva, hogy hogyan és mi kell hozzá: [link]


Szóval neked valószínűleg nem ez lesz a megfelelő megoldás. Nem tudom amúgy melyik monitorok támogatják (nekem DELL van és az támogatja) viszont kipróbálni még nem tudtam, mert a gép viszont nem. :)

2022. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!