Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort ajánlanátok...

Milyen monitort ajánlanátok film- és sorozatnézés céljára?

Figyelt kérdés

Mivel leginkább sorozatokat néznék rajta, szeretném, hogy szép látványt nyújtson, ne csak egy olcsó irodai gyártmány legyen.

Nincs szükségem 60Hz-nél több képfrissítésre, de azért előnyben részesítem a 75Hz-et.

27 inch körüli monitor lenne a legjobb.

Szerintem ezekben a méretekben még nem nagyon van szükség 4K felbontásra. Először FullHD-re gondoltam, de azért csak jobb egy 1440 pixel magas kijelző.

50-90 ezres árkategóriában keresek. 100 ezer Forintnál többet semmiképpen sem szeretnék fizetni.


A kérdés írása közben keresgéltem egy kicsit Árukeresőn. Beállítottam a szempontjaimat, összehasonlítottam kb. 10 monitort és ezt a kettő tűnt a legjobbnak közülük:

[link]

Ezek közül is egyértelműen az Acer monitor tetszik a legjobban, de azért a Samsungot is benne hagytam ellenpéldaként.

Az Acernek magasabb a fényereje és a képfrissítése is, a kontrasztnál is nagyobb szám van, de ez nem tudom, mit jelent. Az értékelések is az Acer mellett szólnak, a Samsung képminőségére több panasz is érkezett.


Szinte biztos, hogy az Acert választanám a kettő közül, de ajánlhattok más monitorokat is vagy adhattok tanácsokat a témával kapcsolatban.



2022. jan. 21. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Erre a célra biztosan VA paneles monitort vennék.

A jobb fekete sokat dob az élményen.

Részemről ez:

[link]

2022. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen célra biztosan IPS paneles monitort vennék.


[link]


[link]

2022. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De miért IPS-t?

Semmi kontraszt nincs benne, ami film és sorozat esetén fontos.

Hozzátéve nekem van mindkettő, itt van előttem, tudok viszonyítani.

2022. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék beleszólni a VA-IPS vitába, mert nem értek hozzá, de jelenleg a 3. válaszolónak hiszek jobban (aki valószínűleg az 1. válaszoló is egyben), mert van összehasonlítási alapja.

Az a furcsa a HP Pavilion 32-es monitorban, hogy a tesztvideókban nem ugyanolyan a talpa, mint a webshopos képeken, így abban sem lehetek biztos, hogy ugyanarról a monitorról beszélnek-e.

Nyilván lehet egy monitornak több változata is, de elég elbizonytalanító tud lenni, hogy egyik videóban sem az a monitor van, ami a képeken.

2022. jan. 21. 18:15
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam róla.

2022. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2022. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Összehasonlítgattam az eddig ajánlott monitorokat és a HP Pavilion 32 nyerte el legjobban a tetszésemet. Jó a kontrasztja, a fényereje is jó a többihez képest és 75Hz-es a képfrissítés.

Csak egy tulajdonsága van, amiben az összes többi monitor legyőzi: a 20ms válaszidő. Nem tudom, milyen élményt nyújt a 20ms, de ez a szám sokkal nagyobb a többi monitorhoz képest. Sokan azt írják a neten, hogy ez nagyon sok, úgyhogy nem biztos, hogy jó választás lenne.

2022. jan. 21. 21:01
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy inkább mégis IPS kijelzőt veszek, mert a VA-ból kicsi a választék és nem találtam megfelelőt.

Nyugodtan folytathatjátok az ajánlgatást, sokat segít. VA és IPS is jöhet.

2022. jan. 21. 21:21
 9/13 anonim ***** válasza:
A 20ms válaszidő inkább játékoknál számít, sorozatoknál egyáltalán nem. Az azt jelenti, hogy a monitor 20ms-es késéssel jeleníti meg a dolgokat, amik a gépen történnek. Szerintem a Nitró tökéletes, amit elsőnek választottál.
2022. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hozzátéve, bármelyik választod érdemes bekalibrálni és akkor szép képe lesz. Pár ezerért meg szokták csinálni és felér egy csodával.

Én továbbra is kitartók a VA mellett, filmet meg ilyesmit nézni jó.

Nekem IPS van, de szinte teljesen megszűrve a kék szín, de én napi 16 órát is használom, leginkább programozásra és tanulásra.

Szóval cél határozza meg az eszközt, én tartom.

Ha meg valakinek kompetitív játékra kell akkor a TN panel a legjobb választás.


Hozzáteszem hogy nem ilyen fekete fehér az egész, 2 IPS is nagyon különbözhet, ezért megéri élőben is nézegetni.(bár ezek többsége nincs kalibrálva sajnos)

2022. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!