Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Letiltott nyomtatópatronnal...

Letiltott nyomtatópatronnal lehet valamit még kezdeni?

Figyelt kérdés

Akár eredeti nyomtatópatront is 2-3 feltöltés után felismeri és letiltja a nyomtató.

Az ilyen patronnal lehet valamit kezdeni? Vagy kuka?

Ha jól gondolom és másik nyomtatóba betenném, ami még nem találkozott ezzel a patronnal, az újnak venné. Jól gondolom?

(Tudom, léteznek ilyen chip resetelő kütyük, nem éppen kevés pénzért, de a szóban forgó típushoz még nem láttam.)


2010. szept. 9. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen nyomtatód van?
2010. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Canon iP1300
2010. szept. 9. 16:35
 3/6 bp1985 ***** válasza:
Nem a patront tiltja le. Olyan nem létezik. A gépbe van 1 chip, ami érzékeli, hogy nem eredeti, azt kell küttetni egy nyomtatószervizessel. De 1 patront nem tudsz életed végéig töltögetni.
2010. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eredeti, Canon, made in Japan-os a tintapatron, csak másodszorra is fel lett töltve.

Pontosabban a feltöltésektől függetlenül az egyik oldal még kijött rendesen, szokás szerint a nyomtatóból, a következőnél meg már közölte, hogy nem ismeri fel a patront.

Persze, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam. A nyomtató ismeri fel a partont, hogy már volt benne és letiltja. Nem magát a patront fizikailag, csak ennek a patronnak a használatát.

Nem tudom Te mennyit nyomtatsz, de nekem két töltés, azaz pár száz oldal nem hogy egy életre, de még egy évig se tart ki. Pedig nem mondanám, hogy ipari mennyiségben nyomtatnék.

2010. szept. 13. 16:16
 5/6 bp1985 ***** válasza:
Nekem régebbi epsonom van, d92. Az még nem chipes, ezért ki sem kell üttetni. Vidd be egy nyomtatóshoz, és üttesd ki. Vagy pedig más baja van, túlterhelés, stb. Akkor is meghal, ha pl 600 lap/hóra tervezik, te meg nyomtatsz 900-at havonta.
2010. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem-nem, azért ennyit nem nyomtatok. Hetente pár oldalt, max 10-et.

Szervizben szó nélkül megcsinálnak egy ilyet? Kb mennyibe kerülhet?

2010. szept. 13. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!