Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom random időközönként...

A laptopom random időközönként lefagy. Mi lehet a gond? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Adott egy új, fél éves laptopom (Asus ROG Strix G513) a következő specifikációkkal:

CPU: AMD Ryzen 5 5600H

RAM: 2x8 Gb DDR4 3200MHz (Eredetileg csak 1x8 Gb volt benne amit 3 hónapja bővítettem)

GPU: GeForce RTX 3050 Mobile 4 Gb

Tárhely: 500 Gb SSD


Az utóbbi fél hónapban kezdett el teljesen random lefagyogatni. Ilyenkor megfagy a kép és az egér, a hang megy tovább aztán rövidesen utána újraindul. Ezt követően problémamentesen megy tovább akár napokon keresztül is. Először azt hittem a rendszer miatt csinálja. Akkor még ReviOS-t használtam, amin a lefagyások mellett sokszor más kisebb problémám adódott. A lényeg, hogy nemrég újratelepítettem, de már azóta is előfordult legalább kétszer. Másodszor a memóriára gondoltam hiszen a bővítés előtt nem csinált ilyeneket. Futtattam egy MemTest-et ami semmi problémát nem fedett fel. Most a túlmelegedés lenne a következő tippem. A laptopot nem igazán nyúzom, nagyrészt játszok filmezek és programozok rajta. Szervízbe még nem vittem de ha így megy tovább akkor sort kerítek rá. (Szervízbe azért nem szeretném még vinni mert egyetemre járok és szükség van rá itt.)

Szerintetek mi más lehet a gond? Valami ötlet ami megoldaná a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget.



2022. jan. 23. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok mindentől le tud fagyni, de vírusra nem gondoltál? Mondjuk futtasd le a Eset online scannert.

[link]

2022. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!