Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez mágnessel érintkeze...

Merevlemez mágnessel érintkezett valószínűleg huzamosabb ideig. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés

Működés és áram alatt nem volt. Asztalon volt a merevlemez és a mágneses csavarhúzó valószínűleg napokig ugyanabban a pozícióban volt. Igaz ugyan, hogy a merevlemeznek csak a sarkát érintette, de ott is lehetnek kulcsfontosságú részek.

Mi történik ilyenkor a merevlemezzel? Újra kell telepíteni? Igaz, még nem teszteltem, hogy működik-e.



2022. jan. 24. 14:02
 1/5 Robivosi ***** válasza:
100%
A csavarhúzó nem fog problémát okozni. Merevlemez ezekkel szemben védett. Ahhoz ipari mágnes kell, hogy valami kárt okozzon.
2022. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyenge mágnes, mint egy hűtőmágnes vagy egy csavarhúzó mágneses feje nem okozhat gondot, ahhoz jóval erősebb mágnes kell.
2022. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kránitz Ádám ***** válasza:
100%

Hagyomásnyos mágnesből baromi nagy kellene, hogy kárt okozzon, neodímium mágnesből is 1 kilós legalább kell, hogy visszafordíthatatlan kárt okozzon benne.


Magyarul semmi baja, én pl a villanyszereléshez használatos csavarhúzóval raktam össze az egész gépet 3 hónapja ami a sok villamos tér miatt olyan mágneses lett, hogy 5db 6x30-as csavart sorba megtart és semmi baja gépben, teszi a dolgát ahogy kell.

2022. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A HDD-ben belül is van általában két eléggé erős mágnes, szóval gondolhatod, hogy ha azok ott benn nem okoznak gondot, akkor kívülről milyen erős mágnes kéne.
2022. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az egybehangzó hozzászólásokat (a tudást) MINDENKINEK!
2022. jan. 24. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!