Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy nez ki most egy jo...

Hogy nez ki most egy jo konfig dedikalt vga nelkul?

Figyelt kérdés

Nem jatekra kell, fokent munkara tennek ossze egy masodik gepet.


(Web)fejlesztes, szoval bongeszovel, IDE-vel + par mas programmal siman kelleni szokott a 16G memoria. Az nem hatrany ha elvisz egy 4k kijelzot a kesobbiekben, vagy 2 2k-sat (meg neha rajzoloprogramokat is hasznalok). Valamilyen linux futna rajta, azt meg pontosan nem dontottem el iden melyik a meno :P

Ezt neztem ki: i5-10400 most 58k korul van a legtobb helyen. Az eddigiek intelesek, de nem ragaszkodom ahhoz.


Ami leginkabb erdekelne:

-erdemes-e mondjuk AMD tajekon nezelodni hatha ugy kesobb "upgradelhetobb" vagy olcsobb lenne (5-10 ezer ft kulonbseg nem szamit)

-alaplap, de inkabb olcso (hehe) RAM, ami passzol hozza frekiben meg ilyesmi

-mennyire eri meg kicsi gepet epiteni, hogy mondjuk ketto is elferjen egymas mellett/asztalon (MB, tap, haz kombora lennek kivancsi)


Sok ember egyebkent laptopot vesz ilyesmire, csak en szeretem ha huvos a cucc meg igy olcsobb.


koszi



2022. jan. 29. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

B550 alaplap

Ryzen 5 5600G valami 8-10 ezer forint körüli hűtővel

2x8 GB 3000-3200mhz ram

Egy 450 watt körüli GOLD minősítésű tápegység


És akkor ez így még fejleszhető is.


Ha ez így drága akkor még lehet mondjuk lejjebb menni


A520 alaplapra Ryzen 5 4650G procival


A Ryzenek integrált kártyája sokkal erősebb mint az intelesek

2022. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Az asztali processzorok integrált grafikája elviszi a 4K-t - esetleg nem mindegy, hogy milyen kimeneten - viszont erősen behatárolhatja a képességeit, hogy mennyi fedélzeti memóriát lehet elkülöníteni számukra a BIOS-ban.


Ezen kívül a diszkrét videokártyák már emberemlékezet óta DDR5 video ramot használnak (sőt inkább már már DDR6-ot is), a rendszer alatt meg most tartunk a DDR4-nél. A DDR5 inkább a jövő.


Szóvalha a munkához az ilyen adottságok megfelelnek, akkor jó, de ha sok video ram kell a programjaidhoz, akkor nem biztos.

2022. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Ez az 5600g hutovel mar dupla annyi, mint az az inteles. Azt latom, hogy jobb is, de kell ez? A 4560-at nem talaltam sehol, a legolcsobb ryzen 5 amit talaltam az 81k. Az tetszik, hogy am4 az osszes, amit neztem, nem pont most lett uj mint az intelnel..


2014-ben vettem egy i5 haswellt 50k-ert, kb 10 ezerrel dragabban, mint kellett volna a VGA-hoz, mondvan ez egy kicsit tovabb lesz majd jo, kesobb kell alaplapot cserelni stb. De azt nem gondoltam volna, hogy meg 2022-ben is azon fogok jatszani.. ugyhogy az jo vetel volt. Bennem az van, hogy teljesen realis egy mai darabnal is, hogy kibir 5 evet (teljesitmenyben szerintem eleg lenne az a kategoria).

2022. jan. 30. 13:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!