Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a laptop a...

Miért nem látja a laptop a wi-fit?

Figyelt kérdés

Adott egy laptop, frissen telepítve, de az otthoni wi-fi hálózatot nem látja. Látja a szomszédét, látja a mobiltelefon hot-spot-ot, csak a telekom egységét nem látja.

Mobiltelefonról viszont látható a hálózat. Ilyen problémával még nem találkoztam, van valakinek ötlete?



2022. jan. 31. 14:55
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha telepítés előtt még látta, másik Wi-Fi driver kell neki.

Gyakran volt olyan laptop nálam, hogy a Windows által hozzárendelt driverrel nem látta, a gyártó oldaláról letöltött driverrel meg igen.


Ha viszont soha nem is látta, akkor a Wi-Fi csatorna váltással érdemes próbálkozni a routeren.

2022. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, megpróbálom.
2022. jan. 31. 15:19
 3/7 hypno ***** válasza:

Akkor sem látja, ha utasítod hogy frissítse a listát?


Mert az egy dolog, hogy alapból nem tud felcsatlakozni egy hálózatra, de ha a szomszéd és mindenki más hálózatát látja, akkor a saját routeredet is látnia kell.

Feltéve, hogy a vezeték nélküli kapcsolat nincs letiltva.

2022. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem se látta, amíg rá nem jöttem, hogy jelszó kell neki. Megfordítottam a routert, leírtam, ami a talpán volt és beírtam. El is fogadta, azóta automatikusan csatlakozik. Ha szervizben vetted a használt géped, ez a wifi rendszerint le van tiltva.
2022. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A listában sem jelenik listafrissítés után sem. Telepítés előtt ezt a hálózatot használta, illetve ahogy fentebb írtam, csak a laptoppal van gond, mobiltelefon rá tud csatlakozni.
2022. febr. 1. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor a laptop wifi kártyája rossz.
2022. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott a gyári driver telepítésével. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2022. febr. 9. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!