Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL és...

IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL és ehhez hasonló hibakódok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég régóta fennáll egy ilyen probléma a számítógépemmel, és már egy kicsit kezd zavarni a dolog. Szóval a probléma az, hogy minden alkalommal mikor elindítom a számítógépet, körülbelül egy 5 perc után (de ez is változó, van mikor 10-15 perc után csak) "kékhalált" kap a gép, és újraindítja magát, majd újraindítás után egyből minden jó a következő leállítás és bekapcsolásig, mert akkor megint lejátszódik ez a folyamat. Ezzel nem is lenne akkora gond, mert ugye kiír egy hibakódot a gép, és az alapján meg tudom keresni, hogy mi is a probléma megoldása. Na de itt majdnem mindig más hibakódot ír ki. Legtöbször az IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL hibakódot írja (most hirtelen más nem jut eszembe). Megpróbáltam már rákeresni az interneten is, hogy hátha találok rá megoldást, de hiába. Egyik videó, különböző fórumokon feldobott megoldás sem oldotta meg a problémát. A kérédsem, hogy esetleg van-e itt olyan, aki tud ebben nekem segíteni, esetleg volt-e valakinek már ilyen rajtam kívül?

2022. febr. 5. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ez a hiba azt jelzi, hogy probléma adódott egy eszközillesztővel, az eszköz memóriájával vagy az eszközön lévő víruskereső szoftverrel."


Valamelyik eszközöd vagy hardver hibás, vagy driver hibája van. Esetleg próbálj meg teljes frissitést rányomni.

2022. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress rá: bluescreenview. A NirSoft készíti. Meg tudod nézni, hogy a legutóbbi kékhalálokat melyik folyamaok okozták, ebből pedig általában be lehet határolni, hogy mi okozhatja a problémát.
2022. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam ramhiba volt ezzel a kóddal. Memtest86 letölt, pendrive-ra kiír, arról indít és tesztel. Utána meg gondoskodik másik ram modulról :)
2022. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Mindegyiket meg fogom próbálni, sorban, hátha megoldják a problémát.
2022. febr. 6. 19:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!