Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát vegyek az...

Milyen videokártyát vegyek az új monitorhoz a régi gépbe?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 8 éves számítógépem, hozzá pedig volt egy legalább 10 éves monitorom. A gép arra, amire én használom (videónézés, internetezés, Office stb.), tökéletesen megfelel, ezért nem is terveztem lecserélni, de a régi monitort a héten újra, nagyobb felbontásúra cseréltem. Azóta viszont darabos a videólejátszás, az oldalak görgetése. Ismerős elmondása szerint azért, mert az integrált videokártya már nem elegendő a nagyobb felbontású, új monitorhoz.


Milyen videokártyát vegyek, ha csak annyi a célom vele, hogy akadásmentesen tudjak filmeket nézni, neten böngészni? Játékra stb. nem használom a gépet.


A számítógép adatai: Dell Optiplex 990, Intel Core i7-2600 3,4 GHz, 8 GB RAM, integrált videokártyával

A lecserélt monitor: Samsung S19A200NW 19"

Az új monitor: ASUS VZ239HE 23" IPS LED



2022. febr. 6. 07:42
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha a YouTube darabos, az azért is lehet, mert full HD felbontástól már VP9 -es kódolást használ. Amit a régebbi IGP -k nem tudnak gyorsítani. Bár szoftveresen ennek az i7 -nek elég kéne legyen hozzá.


Esetleg próbáld meg a h264ify bővítményt. Ez erőlteti a régebbi h264 kódolást full HD -nál is.


Amúgy a legolcsóbb VGA ami hardveresen tudja a VP9 -et az a GT1030.

2022. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 5x gyengébb gépem van 4GB RAM-mal, és semmi ilyesmi nem fordul elő, szóval szerintem ott más probléma van.
2022. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Igazából nem csak a Youtube-nál van ez az akadozás, hanem a gépemen lévő videók lejátszásánál is, VLC-vel is, K-Lite Codec Packes Media Player Classickal is. A régi monitorral pedig rendesen működött minden, mondjuk az csak 1400×900-as felbontású volt... Nem értek hozzá, nem tudom pontosan megfogalmazni, de valahogy úgy kell elképzelni, hogy amikor lassan halad a kamera egy filmben balról jobbra, akkor nem szépen, zökkenőmentesen látszik a kép, hanem egy picikét akadozva. Nem arról van szó, hogy teljesen elakadna, de zavaró.

2022. febr. 6. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennek a procinak nem szabadna akadni és a hd 2000 se olyan tróger, hogy minden akadva menjen. Itt más a baj. Mielőtt vásárolsz bármit, érdemes lenne egy reinstallt elkövetni jól driverezve, és mivel ez egy brand pc, belesni a házba, hogy mi hogy fér el, ha mégis veszel vga-t.

HDD van a gépben? Az is elég szűk keresztmetszet volna, különösen, ha öreg.

2022. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Vagy csak rosszul szinkronizál a monitorral. Ugye a filmek 24 FPS -esek általában, ez a monitor meg 75 Hz -es. Alapból nem kéne gondot okozni ennek.

Próbáld ki, hogy keresel egy 60 FPS -es videót, pl a youtube -on a monitort meg állítsd 60 Hz -re. Hogy akkor mit csinál.


Ha jelenleg D-SUB kábellel használod próbáld ki HDMI -vel is. 1000 Ft -tól már vannak DisplayPort --> HDMI átalakítók.


Illetve azt is érdemes ellenőrizni, amit előttem írtak. Nem kell egyből újra telepíteni, először néz meg valamilyen pen drive -ról vagy DVD -ról bootolható Live Linux -al (bár már mindegyik ilyen).

2022. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat!


Újratelepítést már régóta tervezek, mert ugyan a videók nem akadoztak eddig, a gép eléggé lassú volt már eddig is. Csak pont a driverek miatt vártam az új monitor megvásárlásáig, mivel ehhez a géphez csak nagyon régi drivereket találtam, sőt volt olyan, ami csak Windows 7/8-cal volt kompatibilis (pl. a video illesztőprogram és a monitor drivere is), ezért már a régi monitornál is megszenvedtem ezzel.


A Windows rendszer és a programok SSD-re vannak telepítve, de van a gépben egy HDD is adattárolásra, ami ha jól emlékszem, még a gépnél is öregebb, egy előző gépből lett átrakva.


A régi monitor 59,887 Hz-re volt állítva, és az új pedig 60 Hz-re. A gépen D-SUB és Displayport csatlakozó van, próbáltam rákötni D-SUB-bal is és HDMI-vel (Displayport átalakítóval) is, de nincs változás.

2022. febr. 6. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!