Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljesen új PC-t építek!...

Teljesen új PC-t építek! Szerintetek cseréljem le a tápegységet? Ha a tápegység tönkremegy, visz más alkatrészt is magával? a többi lent:

Figyelt kérdés

Szóval, nem is a táp teljesítményével lenne a probléma szerintem, hanem már nem mai darab. Egy Chieftec CFT 750w 14cs a pontos neve. Még 2013 ban vettem, és azóta nagyon jó szolgálatot tett, több Pc felújítást kibír, de most lehet cserélnem kéne? Amit meg kéne hajtania: RTX 3070ti, i7 11700k, 16Gb DDR IV, asrock z590 alaplap, ssd, ventilátorok. A VGA-hoz a gyártó 750w os tápot ajánl, de ezzel nem centizném nagyon ki? ill. hosszú távra tervezem ezt a gépet, min 6 év, és nem tudom h kibírja e ezt az időt a tápegység? mert már 9. éves+6(ha kibírja)a másik nagyon fontos kérdésem az lenne, ha idő közben tönkremegy, tönkretesz más alkatrészt a Pc-ben?


köszönöm



2022. febr. 8. 05:59
 1/4 szántóvető ***** válasza:
100%
senki nem tudja garantálni hogy bírni fogja a következő 6 évet.egy ilyen drága gép esetében alap hogy veszel egy új tápot.
2022. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:
35%

Ballagási pénzből veszed vagy mi?

Nehogy már 50-60000Ft plusz kiadás vágjon földhöz. Cseréld le, amúgy vannak benne védelmek, elvileg nem tesz kárt semmiben, gyakorlatilag bármi lehet.

2022. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal. A konfigodban csak a VGA ér legalább 400 ezret. Akkor kérdem én, tényleg érdemes sz*pni 20-30 ezer forint miatt, amibe egy új minőségi táp kerülne?!


OK, hogy a jelenlegi is jó minőségű. Csak már öreg. Láttam már koros tápot úgy tönkre menni, hogy magával vitte az alaplapot is. Pedig az is jó minőségű volt egy FPS GHN 500W. Ennyi idősen már elöregedhetnek benne az alkatrészek annyira, hogy akár veszélyessé is válhat.

2022. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értek annyira az árakhoz, de úgy tűnik nem pár forintról van itt szó...


Én tuti nem mernék kockáztatni ennyi pénzt, inkább addig be sem kapcsolnám, míg nem jutnék egy jó taphoz.


Én még a 120k-s confighoz is vettem inkább egy be quiet 400ast...

2022. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!