Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékhoz 21:9 vagy 16:9 képarány?

Játékhoz 21:9 vagy 16:9 képarány?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert monitort szeretnék venni, viszont nem tudom, hogy a 21:9 a játékok terén mennyire támogatott?


Félek, hogy ha arra esik a választás akkor sok játék úgy fog futni, hogy oldalt le lesz vágva a kép és csak 16:9-en fog menni.

De Lehet, hogy csak nem értek hozzá annyira és minden játék alapvetően támogatja ezt a képarányt is...


Ha így van akkor szóljatok légyszi! :D



2022. febr. 8. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Játékfüggő, van ami beáll majd 21:9 felbontásra, de az UI rosszul jelenik így meg, vagy egyszerűen kinyújtja a 16:9 képet, míg más be se áll ilyen felbontásra és oldalt fekete csík lesz. Ez a képarány filmezéshez való, a mozifilmeknek ilyen a képaránya, de azok se mind. Játékhoz semmiképp sem venném.
2022. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőven van már játék ami 21:9-et támogat.

Régebbi játékoknál vannak skálázási problémák, alapvetően jó.


Ha szeretsz pl autósport szimulátorokkal játszani FPS nézetben akkor igen is jól jön a 21:9.


Akár R6S-ben is kompetitívan játszva elég jól jöhet néha a plusz látótér a FOV használata nélkül melynek elég rossz térbeli deformáló hatása van.

2022. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére évek óta nem láttam játékot, ami ne támogatná a 21:9-et, de még régiek közül sem.
2022. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végül mégis a 16:9 mellet döntöttem. Szerintem 21:9 képarányú monitorból legalább 27"-os kell, hogy ne legyen annyira keskeny, annak meg már inkább az 1440p felbontás javasolt. Ezek így összeségében egy drágább monitort írnak le mint amire nekem szükségem van.


Jól néz ki és vannak dolgok amiket egyértelműen inkább 21:9-en csinálnék, de ilyen dolgokat vagy nem csinálok, vagy nem annyit, hogy csak ezért megérje egyre beruházni.


A játékokban meg igazából nem játszom túl sok olyan játékkal ahol annyira számít a látószög. Mert tulajdonképpen csak ez az előnye a 21:9-nek a 16-hoz képest játékok terén.


Egy Asus 24"-os VG259Q lett a kiválasztott.

Úgy gondolom, arra amire nekem kell bőségesen elég lesz.

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2022. febr. 12. 23:38
 5/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
21:9-es monitorom van. Semmi pénzért se adnám már el. Főleg mikor barátnőmmel splitscreen játékokat játszunk akkor nagyon jó.
2022. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!