Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc vagy laptop?

Pc vagy laptop?

Figyelt kérdés
Nyár fele tervezek pc t vagy laptopot venni, viszont nem tudom melyik lenne jobb, nagyjából 300-350 ezer forint lenne a keret, gamingre használnám

2022. febr. 14. 20:48
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
40%
Akkor Pc.
2022. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

A laptop is pc, just sayin'.


A kérdésre meg akkor lesz értelme visszatérni, mikor meg is veszed, és látja mindenki, hogy merre mozogtak (vagy nem mozogtak) az árak..

2022. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Hordozni fogod? Laptop.

Nem hordozod, mindenkepp jobb az asztali.

2022. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

+1 a 3-asra

Illetve laptoppal úgy kell számolni, ha állandóan töltőn játszol vele, hiába gamer laptop, túlmelegszik (bár erre vannak jó kis laptophűtők már 5-10 ezres kategóriában), illetve hamarabb tönkremehet az akksija egy állandóan erős gépigényű játékokra használt laptopnak, mintha csak mondjuk filmezésre használnák. Akkor meg gyakorlatilag ez is egy asztali gép lesz egy idő után

A fő kérdés valóban az, hogy szükség van a hordozásra, vagy nem?

2022. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%

A laptop nem játékra való, a millió forint körüli gamer laptopok is melegszenek, és olyan hangot adnak ki közben, mint egy felszállni készülő helikopter. Ráadásul drágák is. Én 1 éve vettem 340 körül a jelenlegi laptopomat, a pár éves játékokkal jól boldogul, de az újabbak szerintem már közepes beállításoknál is megizzasztanák. Tekintve a brutális drágulásokat, szerintem egy ezzel megegyező teljesítményű laptop már simán van 400 ezer forint.


Mindenképp a PC-t javaslom, ha nem szempont az, hogy hordozható legyen az eszközöd. Itt is húzós lehet a videókártya, de ehhez annyira nem értek.


Ha pedig igazi olcsó megoldást keresel, akkor marad a konzol, bár már ezek is röhejes áron vannak már. 200 körül lehet venni Series X-et, ha ezt kombinálod egy GamePass előfizetéssel, plusz a lemezes játékokat megveszed használtan (és el is adod őket, amikor már nincs rájuk szükséged), akkor "fillérekből" megvan a játék.

Mondanám a PS5-öt is, csak azt meg még annyira se lehet kapni mint Xboxot, és GamePasshoz hasonló előfizetése sincs (a PS Plust inkább hagyjuk, szerintem egy játékot sem játszottam ki azokból, amiket ott kaptam 2 év alatt).

2022. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Én lassan egy éve kaptam egy gamer laptopot 440-ért (érettségi, felvételi (informatikai irány), 18. szülinap, egész családtól kaptam), kb 2 óra World of Tanks-et bír akksival (nem maxos, de nem is alap grafikával), de nagyon felmelegszik. Töltővel nyilván még jobban

Ha mindenképpen hordozós eszköz kell, akkor vegyél laptopot, egyébként inkább asztali gépet éri meg

2022. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyi pénzért normális gamer laptopot nem kapsz max olyan legalja kategóriát, akkor már inkább pc
2022. febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Tényleg ez a kulcs: hordozod - laptop. Nem hordozod - desktop. Nem utolsó sorban a laptop is pc.

Nekem is gamer noti van, de én hordozom is. Ez azt jelenti, hogy jó, meg szép, de kénytelen vagyok a teljesítményben kompromisszumot kötni egyszerűen azért, mert ilyen kis helyre ennyi összezsúfolt erős alkatrész optimális hűtése helyhiányban fizikailag lehetetlen, így az éppen csak elégséges a működéshez.

Ár/érték tekintetében a laptop drágább, de értékállóbb (most a homoffice-ban felhalmozott ócska szarokat felejtsük el) a mai napig, feltéve, ha vigyázol rá. Ugyanezért a pénzért komolyabb hardverrel szerelt desktopot tudsz venni, de azt később nagyobb bukóval adod majd el - feltéve, ha eladnád.

2022. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Játék... egyértelműen pc-t vegyél.
2022. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
Én laptopot vennék, de csak azért, mert ha elmegy az áram akkor még gyorsan el tudom menteni a játékot. A gép meg tudtommal egyből kikapcsol.
2022. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!