Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BluRay újraírható lemezre...

BluRay újraírható lemezre írhatók fájlok sima pc-s dvd íróval?

Figyelt kérdés

A media markt oldalán azt írták, hogy "Kék lézer technológiával írható".

Na most az pontosan mit is jelent?!

Írhatok rá én a sima dvd íróval vagy nem?


25 GB-os lemezről van szó.:

[link]



2022. febr. 20. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagyok.Inkább vegyél egy szép nagy külső HDD-t adatmentésre mint majd NAS-t.Erre akartam kilyukadni.Ha tele vagy lével,és van elég türelmed új dolgokat tanulni,akkor hajrá.Youtubeon is találsz pár jó videót a NAS-ról.Például: https://www.youtube.com/watch?v=DnxW2qxCiO0
2022. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Meglepődnél mennyire nem vagyok "kezdő".

Biztos neked is vannak témák, amit meg nem jártál körbe.

Na nekem a bluray ilyen volt.

2022. febr. 20. 14:08
 13/14 anonim ***** válasza:
A Blu-Ray némileg más technológiát használ, mint a DVD. (Más a lézet hullámhossza.) Azért is "Blu-ray" a neve, mert ez már a kisebb hullámhosszú kék lézert használja. Ilyen a DVD-meghajtókban nincs. Szóval: DVD-íróban a Blu-ray nem, hogy írható nem lesz, de fel sem ismeri. Mint ahogy anno CD-íróval sem lehetett DVD-t írni.
2022. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
11# Mindenből legalább két-két különböző adathordozón Kell tárolni, mert az egyik elromlik a másik ott lesz.
2022. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!