Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ezért külső adattárolót...

Megéri ezért külső adattárolót venni, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Nem teljesen számítástechnika jellegű kérdés, de a lényege az lesz.


Az a helyzet, hogy az elmúlt pár hónapban egyre jobban elkezdtem szorongani, és sokszor olyan gondolataim vannak, hogy mi van, ha valami miatt gyorsan el kell hagynom a lakhelyemet?


Eddig egész jól kezeltem ezeket a gondolatokat, nem kezdtem kényszervásárlásba meg semmi ilyesmi, csak végiggondoltam, hogy mit tennék, mit lehet összecsomagolni negyed/fél/egy/pár óra alatt. Mi fér be egy/két táskába, mi fér be egy autóba.


Tegnap óta azonban nem tudok másra gondolni az ukrán helyzet miatt. Tudom, hogy szinte 0% az esélye annak, hogy minket is megtámadnak a NATO miatt, de úgy érzem, sokkal nyugodtabb lennék, ha felkészültebbnek érezném magam.


Itt jön képbe a fő kérdésem. Egy egész számítógépet nem feltétlenül tud az ember magával vinni, ha gáz van, de egy külső adattárolót könnyű gyorsan felkapni. Arra gondoltam, hogy vennék egy külső merevlemezt, és azon tárolnám a fontosabb, pótolhatatlan vagy nehezen pótolható dolgaimat, mint a fényképek, elektronikus számlák, iratok, házi videók, e-book-ok... Plusz akkor már azokat a pótolható dolgokat is azon tárolnám, mint a letöltött filmek, videók, meg a játékok biztonsági mentése, ilyesmik.


Ez működhetne egyébként egy biztonsági mentésként is, ha bármi történik a számítógépemmel, akkor sem vesznének el a dolgaim. (Jelenleg amúgy 1 TB HDD és 256 GB SSD van a gépemben, ami jelenleg elég, de szerintem 1-2 éven belül amúgy is bővítenem kéne a tárhelyet.)


Úgy néztem, hogy 1 TB elég lenne, WD márkától ez 20.000 Ft körül lenne. Alap esetben simán azt mondanám, hogy ennyit megér a lelki békém, de az a helyzet, hogy jelenleg egyetemista vagyok, és nincs munkám. Egyetem előtt dolgoztam, ezért van annyi félretett pénzem, hogy pár évig elég legyen az ösztöndíjjal együtt, de azért annyi nincs, hogy meggondolatlanul szórjam a pénzt felesleges dolgokra.


Szerintetek ezek tudatában megéri külső adattárolót vennem, vagy felesleges pénzkidobás lenne?



2022. febr. 25. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
hat ha ez megnyugtat teged, vedd meg nyugodtan. amugy sem art biztonsagi masolatokat tartani a legfontosabb filejaidrol
2022. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"azon tárolnám a fontosabb, pótolhatatlan vagy nehezen pótolható dolgaimat"

Ha ezt még most sem így csinálod, és nincs biztonsági mentésed, akkor bármilyen világpolitikai helyzettől függetlenül is meg kellene csinálnod. Attól lesz egy pótolhatatlan dolog pótolható, hogy legalább még egy másolatban megvan neked, és nem akkor döbbensz rá hogy minden elveszett, amikor tönkremegy a háttértárad vagy rajta lévő egyetlen példányban lévő adat.


A másolati példányok megléte és használata pedig nem paranoia kérdése, hanem biztonságtudatos viselkedés.

2022. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazatok van, a biztonsági másolat valóban fontos lenne önmagában is. Nem tudom, hogy eddig miért nem készítettem, ezután mindenképpen fogok, amint lesz rá lehetőségem.

2022. febr. 25. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!