Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Spirit Of Gamers Pro K5...

A Spirit Of Gamers Pro K5 billentyűzeten normálisan vannak ki osztva a gombok? Azért kérdezem, mert a képeken, amiket webáruházok oldalán láttam, ott elég furán vannak ki osztva.

Figyelt kérdés

2022. márc. 9. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha magyarnak írják akkor magyar (ISO: nagy enter, rövid shift, dedikált "í" betű) lesz. A stock termékfotók viszont általában az amerikai ANSI kiosztás szerintiek (hosszú shift, egysoros enter). Ne a kép alapján válassz, a leírás a mérvadó.


Én mondjuk semmi olyan dolgot nem látok pl. az árukeresős termékfotón, ami nem egy ISO billentyűre utalna, legfeljebb nem magyar a billentyűk felirata, hanem német. Talán a space 1 egységgel rövidebb, hogy beférjen +1 funkciógomb a világítás vezérlésére.

2022. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a billentyűk kiosztását találtam "furcsának" mert a képen a tabbal kezdődő sor úgy kezdődik, hogy: a, z, e, stb és a jelenlegin, ami nekem van azon: q, w, e, stb, de most már értem, hogy az csak a képen van!
2022. márc. 9. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár a billentyűzeten is lehet, nem az a lényeg. A gép olyan nyelvkészlet szerint fog írni, ami be van rá állítva, így nem az számít hogy mi van a billentyűkre festve. [Nekem nincsenek betűk rajta csak pöttyök, nyilvánvalóan nem pöttyöket írok, mert a rendszer beviteli nyelvre magyarra van állítva.] Magyar kiosztás esetén egy AZERTY billentyűzetet végignyomva ugyanúgy QWERTZ-et fog írni - neked csak azt kell tudnod, hogy a magyar kiosztás betűi hol vannak.

Ha nem csak játszani akarsz hanem magyar nyelven gépelni is, akkor egy dolgot kell figyelni, hogy a bal shift rövid legyen, mivel akkor fér be mellé az "í" betű. Ha hosszú a shift és nincs fizikai "í" betű, akkor hiába van magyar nyelvkiosztás beállítva, mert nem létezik az a billentyű amit le kellene nyomni. Ilyenkor csak billentyűkombinációval lehet azt írni (vagy elhagyod a használatát).

2022. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen, játékra szeretném használni, és ahogy látom az "í" helyett "<>" jelek vannak.
2022. márc. 9. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!