Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az oka annak hogy egy...

Mi az oka annak hogy egy adott játékban az MSI afterburner szerint bőven 100 FPS fölött vagyok és a gépem is bőven elég a játékhoz de mégis olyan az egész mintha nem lenne csak 50 vagy 55 fps?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem a gépen az vadonatúj
2022. márc. 10. 21:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezt hivják talán mikro laggoknak
2022. márc. 10. 21:45
 2/6 anonim ***** válasza:

A mikrolag is meglátszik a mutatón. Főleg, ha megnézed a legalacsonyabb értéket.

Monitorod bírja?

A játékkal nem lehet gond?

Az 50 FPS annyira nem látszik meg. De, ha 100-ról beesik, akkor erezhető és igen, az a mikrolag. Baromi idegesítő tud lenni. Adott esetben ez lehet a játék hibája is, mint a snowrunner-nél.

2022. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ilyen esetekben érdemes megnézni, hogy mennyi a frametime, illetve megpróbálni optimizálni a frame droppokat, pl. a 1% low-t, illetve az alattiakat érdemes megnézegetni és kísérletezni. Sok minden okozhat ilyen droppokat: hardverek, háttérben futó programok, stb.


Maga a monitor is lehet, hogy magas válaszidejű, ami nem túl szerencsés.


Próbáld meg az fps-t cappelni rivatunerrel, arra az értékre amit konzisztensen elérsz általában, hogy több ideje legyen a gpu és cpu-nak a következő képkockán dolgoznia


Az én esetemben segített egy teljesen friss verziót telepíteni a gpu driverhez. Display Driver Uninstaller-t lefuttattam és utána frissen telepítettem az ajánlott drivert. Ez nekem megoldotta az akadozásos érzést.

Plusszban bővítettem 8gb ramról 16-ra, az meglepetésemre nagyon sokat dobott a teljesítményen. Arra számítottamm, hogy a framedroppokat fogja max csökkenteni, de ennek ellenére több fps-t is tud kipréselni a gépem.

2022. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3/3-asnak a monitorom 60hz-es
2022. márc. 10. 22:25
 5/6 petikehun válasza:
Akkor optimalizáld a monitorhoz az FPS-t, vannak erre segédprogramok. 60hz-s monitorhoz állítsd 60-ra. FONTOS: ez csak abban az esetben jó, ha az FPS magasabb, mint a monitorod teljesítménye!
2023. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell segédprogram. V-sync-nek hívják és nagyon ritka az a játék, ahol nem lehet bekapcsolni.

Emellett a VGA programjában is kapcsolható.

Ha gyenge a monitorodhoz a VGA, akkor is megpróbálja tartani a sebességet, max nem sikerül neki. Ha többet tud, akkor korlatozódik


Másik dolog, hogy akár a játék, akár a VGA driver frissül, egyes dolgokat újra kell számolni. Erre nincs jelző és szinte mindig játékon belül zajlik. Esetleg érdemes lehet 5-10 percet várni a betöltes után.

2023. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!