Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek, ha egy minőségi...

Mit tegyek, ha egy minőségi tápegység 1 hónap után hangos...?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a tápról lenne szó, még itt ajánlották. (Utolsó pillanatban változtattam meg a kosárban egy Chieftecről, de bánom)....


1 hónapja van meg az új géppel együtt. Először olyan volt, mintha nem is menne, mondom megnézem, de forgott a venti, csak valóban olyan halk volt, mintha nem is lenne táp a gépben... Direkt ezért választottam ezt a márkát.


Erre pár napja elkezdi, hogy jó 10-12 óra használat után (munkám + utána kicsit lazításként játszok), elkezd kerregni.


90% biztos vagyok benne, hogy a benne lévő venti...


Jártam anno így, egy noname táppal, csak az 2 év után kezdte el és 5 ezer forint volt... Mondom lesz ami lesz, szétszereltem a tápot, a venti tövéhez raktam 2 csepp olajat, és utána gyönyörűen ment.



Na most itt az a helyzet, hogy ez a táp viszont 1 hónapos, garis, és nem szívesen nyulkálok tápokban...


Ha visszaküldöm, tuti biztos vagyok benne, hogy azt fogják mondani, hogy ennek nincs semmi baja. Mert kb. olyan 10 óra készenlét után kezd el berregni, addig semmi hangja szinte, a kedves bolt pedig hát nem feltétlen híres a tökéletes gari kezelésről, hiába az egyik legnagyobb itt MO-n.


Ráadásul úgy "beépítették" összeszerelésnél, hogy van az egész gépben kb 20 gyorskötöző, azt se tudom hogyan rakom vissza, mert annyi kábel van ezen a tápon, mint a rahedli, és nem vagyok egy nagy tech-szaki.


2022. márc. 11. 13:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Plusz csere tápom sincs a gari idejére, vagyis addig dolgozni sem tudok, mindenfélét meg nem merek rákötni a gépre, mert ha elfüstöl, akkor megy a kukába minden jó eséllyel.
2022. márc. 11. 13:18
 2/28 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez patthelyzet. Se kiszerelni nem akarod, se gariztatni, se magad megcsinálni. Erre most mit lehet mondani? :D


Vegyél egy másik új tápot. És keress szervizet, ahol gyorsan beszerelik neked, megvárósba. Így nem maradsz le a munkáddal.

A tápot utána lesz időd gariztatni, ha kicserélik újként tudod eladni, ha nem kicsit olcsóbban használtként. Mert sok vásárlót vagy nem hatja meg egy kis kerregés, ha így olcsóbban jut hozzá, vagy maga megcsinálja 2-3000 Ft -ból.


Bukni mindenképp buksz rajta. Ez elkerülhetetlen.

2022. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Ha csak a ventihez nyúlok abból lehet gond? :D


Ti mit csinálnátok? xD


Én is újon gondolkodok, de kizárólag felmodularis lehet. Nagyon kicsi a hely a gépben, nem tudom én a feles kábeleket elhelyezni.

2022. márc. 11. 13:42
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Ha a "minőségi" táp 10ezerFt-nál drágább volt akkor van rá (legalább) 1 év garancia.

Ha 10ezerFt alatt volt akkor meg nem lehet "minőségi".

2022. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem lesz az a szerviz, aki megvárja az 1 órát, hogy letesztelje.

Vannak egyébként boltok ahol cseregaranciát lehet venni. De csak a termék megvásárlásakor. Ilyenkor nem tökölnek postafordultával cserélik.


Ha benyúlsz az garivesztés, és akkor már egy komolyabb hiba esetén se fogják cserélni.


Én az új táp mellett döntenék, a többit meg leírtam.

2022. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
4es nezd át a kérdést meg egyszer.
2022. márc. 11. 14:24
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Gariba küld vissza. Leírod, hogy néhány óra üzem után jelentkezik.
2022. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha kikapcsolod meg vissza a gépet a hang után, akkor is csinálja?
2022. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Este megnezem, szerintem akkor megint el kezd majd bulizni.


Amúgy most 4 órája megy a gép, semmi hang...

2022. márc. 11. 15:15
 10/28 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
50%
Engem egyébként nem érdekelne.
2022. márc. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!