Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a számítógép mennyire...

Ez a számítógép mennyire lenne alkalmas játékokra, ha cserélnétek benne valamit, az mi lenne?

Figyelt kérdés

Tápegység: Cooler Master 750W MWE V2 80+ Gold

Gépház: Sharkoon VG7-W RGB

Proci hűtő: Be quiet! Pure rock 2

Alaplap: MSI MPG B550 Gaming Plus

Videókártya: Powercolor Radeon Fighter rx 6700 xt

Proci: AMD Ryzen 5 5600x

M.2 SSD: Samsung 970 EVO Plus 2Tb, Samsung 970 EVO Plus 250 Gb

Ram: G.Skill trident Z 2x8 Gb 3200 mhz, cl 16


2022. márc. 21. 22:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
Kompatibilitáshoz nem értek, de egyenként a darabokkal szerintem semmi probléma nem lenne, nekem szerintem “rosszabb” gépem van és azzal is megy minden.
2022. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem okés.

Nem tudok nagyon belekötni, jó konfig.

Mondjuk én LGA1700-ra építkeznék, 12400-ra de ez is rendben van.

2022. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az 5600X-hez és feleslegesen drágának találom az alaplapot ( a legolcsóbb helyen is majd 45000Ft), ASUS TUF GAMING B550M-E már van 31 000 alatt. Igaz nem olyan csicsás, de ugyanazt tudja mint a leírásban szereplő.


Ha nincs tervben Ryzen9-re váltás akkor tökéletesen megfelelnek az olcsóbb B550-es lapok is.


Ramból mindenképp 3600CL16-ot vegyél, a Ryzeneknél az a spweet spot.


Az SSD dolog nem világos számomra: 2TB+256GB? Ez miért jó? :D

2022. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Heavy gamer gép. Ha ezeket tervezed megvenni RAM-ból tényleg mehet magasabb órajelű, Ryzen procik azt preferálják.


#3: SSD-nél szerintem a 250 gigás a Windowsnak, míg a nagyobb tárhely játékoknak, egyéb adatoknak.

2022. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen, a 3600 mhz 16 cl-es G.Skill trident Z 50k Ft környékén van, ami nem túl olcsó, azért akartam a 3200 mhz-t.


És igen, a #4-esnek igaza van az SSD kapcsán, azért kell 2.

2022. márc. 22. 15:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Plusz 3600mhz-n a Proci jobban dolgozik, melegebb lesz, és akkor szerintem szükség lesz egy Dark Rock Pro 4-es proci hűtőre is.
2022. márc. 22. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Én biztos nem adnék ki ennyit játékra, de ha mégis valamire, akkor a rendszerre lehet nem lesz elég majd a 250-es SSD egy időn túl, és igen, nálam is Samsung EVO van.


Memóriából kérdéses, hogy erre "csak" annyit és azt választanám-e...


Hűtésen is lehet javítanék, mégha ez elég is volna. Poros környezetben stb meg vízhűtésest, és/vagy peltier hőelemes megoldásokkal okosítottat, vigyázva a páralecsapódás kiküszöbölésére.


Gépházból biztosan, hogy nem vennék drága csili-vili villogó-világító-fszomtudja mi féle hlyeséget. Meg zavarna is.


Adatokra, miegymásra néznék HDD-t, amiről tudni, hogy bevált és kicsi az esélye, hogy meg fog makkanni.


Lehet, hogy tápból lehet kapni hasonló tudásút olcsóbban is.

Viszont nem árt mellé némi túlfesz védelem és szünetmentes táp (külön!), ha esetleg elmenne az áram, vagy bevágna a villám, vagy valami.

2022. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nem a legdrágábbat választod a kínálatból akkor van lehetőség 20 000-rel olcsóbban megvenni..

[link]


Anno amikor még a SSD csillagászati áron volt, akkor ajánlottuk azt hogy a kisebb de drágább gyors SSD a rendszernek és a főbb dolgoknak, a nagyobb de olcsóbb lassú HDD pedig a tárolásra.

Viszont te most mindkettőnek SSD-t választottál így én nem sok értelmét látom a 250GB+2TB-nak. Ha jól látom a legolcsóbb helyen beszerezve ez a két SSD 100 rugó, de átlagáron inkább 110 000.


A játékok szempontjából gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy pci-e 3.0 vagy 4.0 SSD-t használsz és az sem lényeges hogy lassabb 2GB/sec van a gépben a 3-3,5GB/sec sebességáek helyett.


2x1TB olcsóbb SSD csak 65 000Ft a 100-110 000Ft helyett és ha mindkét adathordozó SSD ( és keret is van rá ) akkor nem kell a régi felosztást választani, Windows+programok+játékok 1TB + 1TB ha az előző megtelik. Ha két SSD-t használsz akkor tökmindegy mit hova telepítasz. A korábbi felosztás is csak annyiból volt előnyös, hogy ha esetleg a rendszer letérdel akkor nem kell foglalkozni az adatmentéssel, de a steam/battlenet korszakban úgy is mindent újrahúzol egy friss rendszernél... :)


A 65 000Ft-os 2x1TB mellé bedobsz egy legolcsóbb 2TB-os SATA HDD-t ( 18 000Ft) és az életben nem futsz ki a helyből és még 20 000-rel olcsóbb is..


Én értelmét sem látom a 256GB+2TBnak és szerintem anyagilag sem éri meg ( főleg Samsunggal).

2022. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 16:11-es, én vagyok előző, ma 16:10-es


szerintem a 2TB-os SSD-re tolna fel sok-sok játékot, meg ilyesmik...

2022. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A vízhűtésen azért nem gondolkodtam, mert félek, hogy netán eltörik a cső, amibe megy a víz, és akkor mindennek vége, plusz hogy a gépházba be-e megy.


Rendszernek szerintem 250Gb-nál.több nem fog kelleni, 2 tb meg elég a játékoknak


RAM-ból lehet, hogy egy olcsóbbat kell választanom, csak abból os az rgb-s hez ragaszkodok, ha mar gamer gép.

2022. márc. 22. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!