Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha beleteszek a számítógépbe...

Ha beleteszek a számítógépbe 8 gb-os ramot nem kapcsol be. Viszont 4gb-al működik. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Van egy olcsó gépem. Már lassan lecserélem a hardware-t teljesen, csak még egy kicsit szeretném kihúzni vele, mert igazából nagyon pörgős egy panaszom sincs rá.

Tökéletesen működik a számítógép.

Specs ami befolyásolható tényező: Alaplap: MSI H61M-P22 (B3); Processzor: LGA1155 Intel Core I5 3470, RAM 4gb DDR3...


A probléma a következő: Van nekem 2 darab jól működő 8 gb-os ramom, mindkettő különböző. Már egy ideje a 4 gb elég kevés, ezért valamelyik 8-ra szeretném kicserélni, de nyílván nem a kettőt tenném bele mert eltérőek.

Ha kicserélem valamelyikre akkor a gép ki be kapcsol a bios-t sem hozza be. Csak felpörögnek a ventik leáll, és megint magától újraindul és megint leáll, folyamatosan ezt csinálja. Mindkettő ramnál ezt produkálja.

Próbáltam egy olyat, hogy a 4gb ot hagyom és mellé egy 8 gb. A Kingstonnal ugyanugy ki-be kapcsol, viszont a Cruciallal bekapcsol, és van 12 gb ramom, és figyeltem ki is tudta használni mert kb 7 gb-ot használt, de aztán kapott kékhalált kb 30-40 perc elteltével.


Mi a megoldás?

Köszi előre is.



2022. ápr. 2. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen ramokkal próbálkozol?
2022. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ami teljesen jól működik a 4 gb-os: Kingmax DDR3-1333 FLFF65F-D8KK9C ZXE

Ezekkel próbálkozok: I. Crucial 8gb DDR3 1600 UDIMM240 CT102464BA160B.C16FER

II. Kingston 8gb KVR16N11/8 1.5V

Ezek mind fixen működő ramok. Tesztelve lettek.

2022. ápr. 2. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt egyszerre is belerakhatod, attól hogy nem egyforma, majd alkalmazkodnak. Inkább több (lassított) ram, mint kevés ami 1 százalékkal gyorsabb csak így.

A problémát nem értem, nem fordulhatna elő, ha tényleg hibátlanok a ramok.

Próbálj meg egy memtest-et futtatni valami bootolható pendrive-ról. (ha windowson belül futtatod, akkor a kék halálod előjöhet és nem látsz eredményt).

A tippem az, hogy valahogy megkergült vagy hibás a chipset az alaplapon.

BIOS-ban amúgy nézted, nincs olyan opció, ami memóriákkal kapcsolatos?

Lehet hogy valahogy nem lassítja le a 8 gigás ram időzítésére, vagy a 4-et gyorsítja, de valahogy nem bírja.

2022. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van egy pár beállítás ami a memoriákkal kapcsolatos.

Hát a kingston kilőve a memtest-el szerintem. Be se kapcsol, biosig sem vele. Cruciallal akkor több esélyem van.

Pillanat leírom milyen lehetőságek vannak beállításnál.

2022. ápr. 2. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Köszönöm az eddigi válaszokat is.

2022. ápr. 2. 15:39
 6/8 A kérdező kommentje:

Tárgytalan. Valahogy ahogy újraindulgatott teljesen elromlott! 😂.

Köszi a segítséget azért!

2022. ápr. 2. 16:40
 7/8 hypno ***** válasza:
100%

Én a BIOS-t alapba állítanám. Semmi Overclocking.

Aztán megnézném, hogy a BIOS verzióm óta nem javítottak-e valamit a memória kompatibilitáson egy újabb BIOS-ban.


Triviális, de ugye 64 bites rendszert használsz?

2022. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, 64 bites is volt! Igazából egész rendben volt az meg minden de szerintem valami zárlat volt az alaplapban. Pendrivet bedugtam volt, hogy instant leállt a gép. Na de most teljesen vége lett neki sajnos. Lehet pont ez a kicsi hiányzott, hogy megmozgassam benne a dolgokat és teljesen tönkremenjen.


Na de nem baj ideje 12.-genre váltani.

Köszönöm a segítségeket!

2022. ápr. 2. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!