Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan hangkártya,...

Létezik olyan hangkártya, aminek van ilyen processzorja?

Figyelt kérdés
Nem valami ismert program a Linuxra való JACK sound server, de ahhoz kellene. Az ugye a CPU-t használja "DSP"-nek, és ha nagyon alacsony puffer méretet állítunk be, akkor recseg, kihagy, ha nem bírja a processzor. Ezért jutott az eszembe, hogy vajon van-e olyan hangkártya, amit a JACK Audio Connection Kit nevű program tud DSP-ként használni, hogy ne a CPU-t kelljen terhelnie.

2022. ápr. 4. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha alacsony-késleltetésű hang a cél és azért kellene, akkor nézd meg a VBAN Audio-t.

Lehet van rá más program is, én ezt ismerem:

[link]

Nekem időnként elhasalt sajnos Linux alatt ALSA használatával a szerver.

A Gstreamer használata stabilan ment:

gst-launch-1.0 -v alsasrc device=hw:1,0 ! audioresample ! audioconvert ! rtpL16pay pt=10 ! application/x-rtp, pt=10, encoding-name=L16, payload=10, clock-rate=44100,channels=2 ! udpsink host=192.168.1.29 port=5004

A célgépen pedig rtp protokollon keresztül például VLC az 5004 porton lejátsza a stream-et.

Ha más a cél akkor elnézést.

2022. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaa és ez bármilyen hangkártyával megy.
2022. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem RME vonalon lenne jó nézelődni, ők nagyon híresek arról, hogy nagyon bírja a driver az alacsony latencyt. Nem tudom, hogy linuxra ők fejlesztik-e, vagy az esetleges közösségi driver ugyanolyan jó-e, mindenesetre szeretik a linuxosok, gondolom oka is van ennek. DSP-s hangkártyákhoz nemigen van fullos driver.
2022. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb. mikorra várható normális driver ilyen hangkártyákhoz? Vagy ez a DSP még nagyon új technológia?
2022. ápr. 11. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább az van, hogy komolyban úgyis mac vagy pc van.
2022. ápr. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!