Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe az ős-laptopba betudom...

Ebbe az ős-laptopba betudom rakni a listán szereplő processzorokat és további alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy Toshiba Satellite Pro L300-24P gép, ezzel a processzorral:

Intel Celeron Processor T1600

[link]


Gondolkozom, hogy bővítem, családból megmaradt laptop, teljesen jól működik, csak technikailag eljárt felette az idő, aki használta, neki már nem kell.


Szóval a Socket P foglalatba betudom tenni úgy a listán szereplő valamelyik procit, hogy az nekem szépen ügyesen működik majd? Melyik a legjobb, ami belemegy és továbbra is normálisan működik a gép?

[link]


Ez van még benne:

Memória: Hynix HYMP125S64CP8-S6 AB-C 2GB DDR2 PC2-6400 800MHz

HDD: Western Digital (Scorpio Blue) WD1600BEVS-26VAT0


SSD is szóba tud jönni persze. Abból ez a sima SATA 1 foglalatba be fog menni?

[link]


Köszönöm a felvilágosítást!



2022. ápr. 4. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Laptopba ált nem tudsz semmit tenni, ami integrálva van gpu - cpu. Ezt kb ráolvasztották az alaplapra. Ilyen régi típusnál talán még nem, de ebben se vagyok biztos, de akkor se olyan egyszerű a csere mint a pc-k esetében.

Az összes többi is elavult, a sata1 foglalatra meg nem rakunk ssd-t mert, az is elég lassú lesz.

Ez a laptop nem ér semmit, ehelyett 20-30 ezerért is már fényévekkel gyorsabb laptopokat/asztali számítógépeket lehet kapni.

Esetleg egy kicsit több pénzt rászánva jobbat.

2022. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Cserélhető a proci, még a kérdés napján pasztáztam újra, meg portalanítottam, mert a megvásárlás óta nem esett át ilyesmin, ami 10+ éve volt minimum. Segített neki, 25-30°C-kal hűvösebb lett. Csak hát lassú mint a csiga, Chrome, Firefox 1-2 oldal nézegetésével azonnal fellövi 100%-ra a procit, 2GB RAM el is fogy egyből. Bár felraktam elég sok Windows frissítést, mert amúgy meg alig lehetett netezni, nagyon sok weboldal dobált hibaüzenetet, stb.
2022. ápr. 7. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy régi és egy újabb laptopom, de a tizenegy éves x201 is gyorsabb Windows 7-tel, persze azon is sokkal erősebb processzor van, nem Intel Celeron. Azt javaslom, hogy vegyél egy használt, de sokkal jobb és erősebb laptopot, amelyet külföldről hoztak be. Thinkpad, Dell éppen megfelelne, de a HP sem rossz.
2022. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:
A T processzorokat még ritkán integrálták. Sok példa volt cserére. Az integrálás mánia 2010 környékén kezdett csak terjedni, illetve az olcsóbb gépeknél volt beforrasztva a proci amelyek eleve olyan aksikapacitással rendelkeztek, hogy erősebb cpu-t el se bírtak volna.
2022. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!