Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja az optikai...

KmsRys kérdése:

Mi lehet a baja az optikai meghajtónak, hogy szaggatottan olvassa be a CD-t, de van, hogy fel se ismeri?

Figyelt kérdés
Van 2 db elég régi, tán 2007-ben készült, egyforma DVD-RW meghajtóm, típus szerint PIONEER DVD-RW DVR-112D. Ugyanabban a házban van mindkettő. Az egyik kifogástalanul működik, a másik viszont problémás. Általában audio CD-t szoktam hallgatni vele, az egyik szépen, akadás nélkül végig tudja játszani, a másik viszont sok esetben csak hosszú percek után ismeri fel a lemezt (közben kattog, zörög), majd az elindítás után is folyamatosan akadozik, amikor épp jól működik fél percre, akkor is folyamatosan kattog/zörög közben. Na most audio CD esetén még az első zeneszámot le tudja játszani szaggatottan, recsegve, kihagyva, ugrálva persze, de ahogy a vége felé megy, egyre rosszabb, az utolsó zeneszám már nem is indul, csak reccsen. Próbáltam adat lemezzel is (amin fájlok vannak), de azt is szaggatottan olvassa be. Érdekes, hogy a 2 meghajtó közül az a hibás, amelyik külsőleg jobb állapotban van. Lehet, hogy azért van ez, mert olyan keveset volt használva, hogy az évek alatt beragadt a léptetőmotorja? Valószínűleg holnap majd szétszedem, és megnézem, azért érdekelne, hogy mi lehet a baja, mert akkor azon a részén keresném a hibát. Én valami mechanikus hibára gondolok, de hátha valaki jobban ért hozzá.

2022. ápr. 10. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

retkes

vagy a lemeuek sérültek

2022. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne agyalj. 1-2 ezerért kapsz egy jó használtat, vagy 5 ezerért egy újat. Ez meg hulladékudvar.
2022. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!