Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop userek, egy gamer...

Laptop userek, egy gamer laptopnál sokszor előfordul pl hogy nem a dedikált gput használja hanem a igpu-t és minden fosul fut, és szenvedni kell vele?

Figyelt kérdés
Laptop vagy gép vásárlás döntése elött vagyok, gépet már milliót raktam össze magamnak, mindig eladtam vettem eladtam vettem.... és így fejlődtem ugye.... most szeretnék egy bika laptopot, csak ott nincs tapasztalatom.... amit kinéztem az : Asus Rog Strix Scar 2022 (i9 12900hk, 3070ti, 16 gb ram) természetessen jó pár érvre venném, hát most hogy kihasználásképp, néha lejhet elvinném, máskor pedig egy zalman laptop hűtőn ülne "pc" kénn

2022. ápr. 15. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

"Laptop userek, egy gamer laptopnál sokszor előfordul pl hogy nem a dedikált gput használja hanem a igpu-t és minden fosul fut"


Soha nem fordul elő. Amikor olyan feladatot használsz ami igényli az erősebb videókártya használatát automatikusan rákapcsol az erőforrásra. Bár ne szó szerint értsd. Amikor pedig csak a Windows fut akkor alig pörög a dedikált kártya. De olyanból nincs probléma, hogy ne tudná éppen mikor kell a nagyobb erőforrást használni.

2022. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De lehetnek gondok. A két kártya két külön GPU-ként jelenik meg a rendszerben, alapértelmezett az igp. A játékok nagy része, főleg az újabbak felismerik a második, erősebb GPU-t és azt használják, többen pedig állítható, hogy melyiket szeretnéd használni, így választhatsz, hogy az alacsonyabb fogyasztás vagy a nagy teljesítmény fontosabb neked. Viszont megeshet, hogy nem ismeri fel a második kártyát és szívás van. Bár ezek általában a régi játékok amiket az igp is gond nélkül elvisz, de néha adódhat probléma.
2022. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Soha nem fordul elő"

Süket duma... van hogy valami retardált beállítás miatt nem használja a dedikáltat.


Persze be lehet állítani, hogy mit használjon, és utána nem fogja a gagyi igpu-t használni.


Ilyen hülye beállítás lehet pl: energiatakarékossági beállítás

Nekem AMD az igpu a 3070 mellett, és a szoftverében itt is volt valami hülye beállítás ami miatt nem akarta a 3070-et használni bizonyos játékokban, sajnos egy darabig eltartott mire rájöttem, hogy hol a hiba.

2022. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!