Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Synology NAS adatmentés...

Synology NAS adatmentés Merevlemezről. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy Synology ds213j NAS ami nem érhető el a hálózaton és a reset gomb sem működik (Ledek: LAN zöld, DISK1 és 2 pedig sárga). Merevlemezeket rákötöttem a win 10 por-t futtató gépre, látta rajta a partíciókt de nem lehetet elnevezni/nem tudja kezelni a win. A synology egyedi kiterjesztést használ valhogyan nem lehet lementeni az adatokat róla házilag?

2022. ápr. 17. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kissé félek hozzászólni, mivel nem voltam még ilyen helyzetben és NAS-om se volt, így abból tudok kiindulni hogy ha én lennék ilyen helyzetben, akkor a NAS-t leállítanám, kivenném a merevlemezt és Live Linux segítségével asztali gépbe téve ránéznék.

Lehet azonban, hogy jelen esetben "NEM SZABAD LEÁLLÍTANI a NAS-t", rosszat meg nem akarok tanácsolni. :(

Mivel tapasztalatom nincs, ezért csak reménykedek benne, hogy egyenként is tudja olvasni a merevlemezeket a sima Linux, ha asztali gépbe teszi valaki.

2022. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rákerestem hogy "Sinology NAS problem backup HDD" és talán segítenek a találatok, amelyek feljönnek, ha angolul nem tudsz, Google-vel fordíthatod.
2022. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Írd majd meg mi volt a megoldás.
2022. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nevezzük ezt mission impossible nek.. :)

Én próbáltam, de annyira bonyolult lett volna még linux alatt is hogy inkább feladtam.

Pedig nem használtam se raidet se shrt se adatvédelmet, csak 1lemezen 1kötet, csak alap kötetet ext4-el. De pcben felcsatolni sem sikerült még linux alatt se, valószínűleg LVM alapú partíciókat hozott létre a nas, amitől még a gyakorlott linuxosok is óckodtak.. :(

2022. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig remélhetőleg van rá házilag megoldás ha nem sérült a partíció - kell hogy legyen házi megoldás :(
2022. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vortrex ***** válasza:
Ja én se mertem hozzászólni, ez kicsit off terület. Szerintem a legértelmesebb megoldás az lenne, ha valahogy életre keltenéd a nas-t, vagy esetleg egy másik synology nas-ba átszerelni, de ebben már nem vagyok 100% biztos, hogy működne. Nagyon elcseszett a lemezkezelésük, pláne ha SMR-es a hdd, akkor már az is kihívás lehet, hogy egyáltalán csatolja a kötetet :\
2022. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ledek: LAN zöld, DISK1 és 2 pedig sárga"

Kézikönyv:

[link]

16. oldala:

"LAN - Zöld - Világít - 10/100/Gigabit link

DISK 1~2 - Narancssárga - Világít - Nem lehet írni/olvasni"


"Merevlemezeket rákötöttem a win 10 por-t futtató gépre, látta rajta a partíciókt de nem lehetet elnevezni/nem tudja kezelni a win."

Mivel a Windows alapvetően csak (ex)FAT(12/16/32) és NTFS partíciókat kezel, a Synology ds213j meg - az előbb belinkelt dokumentáció szerint - EXT4-et.


Ext4 kötetek olvasásához - már ha nem sérültek - segédeszközök:

* [link]

* [link]

* [link]


Ha sérült lenne a meghajtó, helyreállításhoz segédeszköz:

* [link]

vigyázz, a helyreállítást ne az inkriminált, sérült meghajtóra tedd!

2022. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
2022. ápr. 18. 21:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi lett a megoldás?
2022. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elkell vinni egy professzionális szervizbe és ott 100 000Ft-ért visszaállítják róla az adataidat. :(
2022. ápr. 19. 13:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!