Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme SSD-t (gyorsabb)...

Van értelme SSD-t (gyorsabb) SSD-re cserélni vagy csak pénzkidobás?

Figyelt kérdés
Hynix 256 GB (HFM256GDJTNG-8310A) van gyárilag a laptopomban, megérné a csere mondjuk egy Samsung 970 EVO Plus 500GB (MZ-V7S500BW)-ra? A nagyobb tárhely részletkérdés, bőven elférek az előbbin is, az adatok, mint filmek, képek stb. azok mind külső merevlemezen vannak rendszerezve. Viszont a két SSD közötti sebességkülönbség azért nem kevés, kis fájloknál is kétszer gyorsabb a Samsung, valamint megbízhatóbbnak is tartom. Teljesen átlagos használat, netezés, videónézés, (játék nincs), tehát igazából a gyorsabb SSD előnye rendszerindításkor jönne ki, egyébként nem igazán.

2022. máj. 7. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Igy nincs.
2022. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Feladatkezelő megnyit -> Merevlemez kikeres -> Néz grafikon.


100%-on pörög használat során az idő nagy részében? Akkor indokolt a csere egy gyorsabbra. Nem? Akkor pénzkidobás lenne.

2022. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Csak sebesség miatt nincs. Én maximum a méret miatt cserélném, mert a 256-os szerintem kicsi ahhoz, hogy pár (normális minőségű) filmnél többet tárolj rajta, a külső vinyózás meg kényelmetlen számomra. Viszont ha neked ez oké, akkor lényegtelen.
2022. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem felesleges.
2022. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Azt a sebességnövekedést nem igazán éreznéd meg, kizárólag a sebesség miatt nincs értelme.

Cserének akkor van értelme ha nagyobb kapacitású kell, vagy fizikai probléma van.

2022. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dongaben ***** válasza:
25%
Ahogy előttem írták: "Nem vennéd észre a sebesség külömbséget". Ezt a "Hynix " márkát nem ismerem (Ettől még lehet kiváló.), de Samsung SSD-ben még nem csalódtam. Készíts néha biztonsági mentést a rendszerről, ha bizonytalan vagy.
2022. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, a DRAM nélküli SSD-k elég gyatrák, max a HDD-hez képest jók.

Azt mindenféle meggondolás nélkül cserélném normális DRAM-os SSD-re.

2022. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

#6.Hynix a 3 nagy memóriagyártók egyike:

Samsung, Hynix, Micron(Crucial).

2022. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 P.O.C. ***** válasza:
74%
6: A Hynix az egyik legnagyobb memóriagyártó a világon. Talán azért nem hallottál róla mert kereskedelmi forgalomba nem kaphatók a termékei vagy elvétve. Más gyártóknak szállít készterméket és chipeket is.
2022. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dongaben ***** válasza:
63%

"ma 18:51"

Köszi. Nem tudtam, mert nem tudtam.

2022. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!