Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásároltam egy RX 580 Pulse...

Vásároltam egy RX 580 Pulse 4GB-os verziót. Az lenne a problémám, hogy kipróbáltam pár játékot, FH4/5|Fortnite és még 1080P be lowon is szaggat, miért?

Figyelt kérdés
Én speciel a procira gyanakodnék, az egy Ryzen 3 1200as, lehetséges hogy az húzza le a kártyát?
2022. máj. 11. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Inkább emeld feljebb a textúra részletességet, mert minél kisebb a részlet gazdagság annál kevesebbet dolgozik a kártya, így viszont előferdülhet bottleneck a rendszerben amit a CPU fog megérezni mert annak az egekbe fog szökni a kihasználtsága.


Mellesleg elegendő RAM van a gépben vagy SWAP-ot használ-e a gép a játék közben?

2022. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

16gb ddr4

Persze értem amit mondasz, de akkor most elég lenne az r3 1200 az rx 580hoz?

2022. máj. 11. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha csutkára tekered a játékban a beállításoakt akkor jónak kellene lennie.


Most egyszerűsítve, van 100KG valami amit 100 méterrel odébb kellene vinned, vagy 1 kilónként viszed és akkor 100 alkalommal kell 100 métert sétálnod, így a lábad 20KM-nyi feladatot kap, a kezed meg 200 méterenként 1 kilónyit melynek eredménye hogy másnap lábra se tudsz álni mondjuk.


Ha inkább egy fordulóval 10 kilót viszel belőle akkor csak 10-szer kell fordulnod ami így 2KM-nyi feladatot kap a lábad, a kezed mondjuk 10-szer annyit, de másnap legalább lábra tudsz álni hiába is fáj a kezed.


Visszavetítve a példából, a lábad a CPU, a karod a GPU és a kettő közül nem mindegy, hogy melyik mennyit dolgozik.

Alacsony részletességnél a CPU számol baromi sokat és így vár a GPU, de magasabb részletességnél a CPU kicsivel kevesebb számol, de a GPU legalább megdolgozik a pénzéért.

Egyéb iránt elhanyagolható a Ryzen 3 1200 és RX580 kombó bottleneckje ha grafikailag intenzív dolgokat csinálsz a géppel, általános célnál már azért észrevehető, de számítási teljesítmény igényes dolgokban megnyekken a CPU míg a GPU csak lógatja a "lábát".

2022. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értelek, leteszteltem most a Forza 5öt, csutkára küldtem mindent, háát sajna már túl ment a 4gb Vramon, leszedtem highra-majd mediumra, és ugyan úgy 3500-39xx MB Vramot használ fel.

Szerintem cserélek egy Ryzen 5 1600X re, mert ugy gondolom hogy ez a processzor csak harcol, de egy nulla, ezen a szinten.


És régebben ugyanez volt a helyzet, csak rx 470el, hiába volt meg minden alapkövetelmény, ugyanugy akár még full lowon is 30-40fps volt nagyon sok játékban, és azóta minden fejlesztve lett kivéve a proci

2022. máj. 11. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lowon is szaggat akkor hiába tekeri fel a részletességet, akkor sem lesz gyorsabb, a procinak attól nem kell kevesebbet dolgoznia, de ez itt mellékes mert azért az 1200-nak is bírnia kéne. Itt inkább v mi szoftveres gubanc lesz. DDU-val régi drivert letörölni, frisset feltenni első körben.
2022. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 nem vagyok benne biztos egyebkent hogy a proci bírja, alapból csak a rendszerben 40-50%on megy, ha benyomok valami játékot, instant 100%, ami már alapból bukó, még ha 100%on menne a vga, akkor se lenne a legegészségesebb hogy cpu is 100on porog:/
2022. máj. 12. 01:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Na akkor itt lesz a megoldás nyitja, nézd meg hogy mi az ami a háttérben ennyire használja a procit, mert ez egyáltalán nem normális szint.
2022. máj. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!