Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ad képet a gép processzor...

Nem ad képet a gép processzor csere után. Miért?

Figyelt kérdés

Kb 1órát eltöltöttem azzal, hogy megpróbáljak minden alternatív megoldást.

És emellett egy nagyon érdekes dolgot észleltem.

-Ha leveszem a hűtőt róla, és úgy inditom be, akkor viszont ad képet...

Nem értem az összefüggést, teljesen gyári hűtő van hozzá.


2022. máj. 11. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Milyen alaplap, milyen processzorok, milyen videokártya, milyen BIOS-verzió?
2022. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a hűtő túl szorosan van rá rakva. Próbáld ki rögzítés nélkül.
2022. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
Hangjelzést nem ad esetleg (sípolás)?
2022. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2 Olyan nincs, hogy a hűtő túl szorosan van rögzítve a processzoron. Arról nem is beszélve, ha ez egy Intel processzor, akkor a processzort a rögzítőkeret nyomja a foglalatba megfelelő erővel. A hűtő rögzítése ettől független. AMD-nél valóban a hűtő nyomja a processzort a foglaltba, de ott is a rögzítés úgy van megoldva, hogy optimális erővel szorítsa a processzort.

Ebben az esetben arra tudok gondolni, hogy a (nem tudjuk, hogy milyen) processzor esetleg rosszul van betéve a foglalatba. Ha Intel, akkor esetleg meg kéne nézni a foglalatban a lábakat, hogy mindegyik rendben van-e. AMD-nél ugyanez a helyzet, csak ott a processzor lábait kéne megnézni. Mindenesetre akár egyik, akár másik a processzor, vedd ki, nézd meg amit javasoltam, majd tedd be a foglaltba, ügyelve arra, hogy tökéletesen bent legyen. Természetesen nem biztos, hogy ez a probléma, de egy próbát megér.

2022. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem minden procira a hűtő nyomja rá magát. Vagyis az alaplapra van rá nyomva.


Az teljesen mind1 hogy intel vagy amd...

2022. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Asus a320m-k

Ryzen 3 1200

RX 580

Biost nem neztem meg.

Igazából, érdekes, de amit írt a #2 az jónak túnik, mivel most müködik minden.


A rossz hír pedig, hogy egy Ryzen 5 1600X es procimban elhajlott pár tüske, illetve 2db letört, valszeg mert nem volt rendesen a helyén, érdemes javíttatni?

2022. máj. 11. 21:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Bios verzio: 5007
2022. máj. 11. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:

#6: Csak azért kérdeztem a komponenseket, hogy esetleg lenne benne valami nem kompatibilis (CPU, BIOS-verzó) dolog - de úgy látszik, hogy a két processzor a legalacsonyabb verziójú BIOS-sal is elboldogul, így az újabbakkal is.


"elhajlott pár tüske, illetve 2db letört"

Jujj. Ha még csak elhajlott volna még óvatosan vissza lehetne nyomkodni, de a letörés nem javítható könnyedén (bár vannak, akik megkísérlik: [link] ). ;/

2022. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha letörtek a lábak, akkor:

[link]

2022. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, már írtam neki köszönöm.(#9)

Illetve Mindenki másnak ami segített a témával kapcsolatban.


Remélem sikerül megcsináltatni.


Még egy érdekes kérdésem lenne, akinek van/volt Asus A320m-k, annak a procrsszor hűtő felfogatója neki is lejött?

Vagy ez csak nálam fordult elő?!, Érthetetlen módon, de csak ugy lepottyant, ennek köszönhetően volt köze ahhoz, hogy a elhajoljanak/letorjenek a procirol a tüskék

2022. máj. 12. 01:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!