Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kijelző az ideális?

Milyen kijelző az ideális?

Figyelt kérdés

Üdv!


Laptop (ASUS ROG STRIX G15 G513QM) mellé szeretnék egy jó monitort, esetleg tévét vásárolni játék céljából. Ráadásul van egy PS5-öm is, ami jelenleg a nappaliban van a tévére kötve, de ott nem kényelmes játszani, valószínűleg azt is inkább az új monitorral használnám. Tehát fontos, hogy legalább 2 HDMI csatlakozója legyen, lehetőleg 2.1.


Már a méret is kérdéses, a laptop 15,6"-os, ennél nyilván jóval nagyobbat keresek, de nem tudom mekkora lenne kényelmes. 27" környéke, de a 32" már lehet nagy lenne.


Leginkább az Apex-el szoktam jatszani, de egyéb online lövöldéket is szeretek kipróbálni. PS-en pedig kb akármit, ami épp a havi ingyenesben benne van.


A képfrissítés is kérdés, elég a 144 Hz vagy minél több, annál jobb?


Ami totál homály, az a válaszidő. Rengeteg monitor adatlapja azt írja, hogy 1ms a válaszidő, de nem részletezi, hogy az MPRT vagy a GtG. Melyik a jobb egyáltalán?

A ghosting-ot sok monitornál olvasom negatívumként. Ezt mindenképp szeretném elkerülni.

VA, IPS, stb, itt is mi az ajánlott inkább?


Ívelt legyen vagy sík képernyős? Nagyon tetszik az ívelt, de nem tudom hogy kell-e ez nekem, jobb lesz a játékélmény vagy sem. Ha ívelt, akkor milyen mértékben ívelt?


A Samsung Odyssey monitorokat nézegettem, de az Árukeresős vélemények ott is inkább negatívak voltak. Amelyik már ajánlott lenne, az pedig nagyon húzós árban van. Én 150.000 Ft-ban szeretném maximalizálni a keretet, ettől kismértékben persze el tudok térni, ha meggyőző a termék :)


Ha van konkrét javaslatod, ami bevált, kérlek oszd meg velem!

Köszönöm, hogy végigolvastad, ha esetleg érdemben válaszolsz is a kérdéseimre azt pedig külön megköszönöm!



2022. máj. 13. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

BenQ Mobiuz EX2710

[link]

2022. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

LG UltraGear 32GN650-B

[link]

2022. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerübb. Menny be egy MediaMarkt-ba vagy olyan helyre ahol kint vannak és testközelből megnézheted és utána vacilálj.
2022. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xKakashix ***** válasza:
#2 ilyenem van pont, én csak ajánlani tudom, pc-hez és series x-hez is használom, mindkettőhöz tökéletes
2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!