Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RTX 3070 TI-nél idle módban...

RTX 3070 TI-nél idle módban érdemes 0 RPM-en hagyni a ventiket vagy inkább bekapcsolni?

Figyelt kérdés

Fura volt, hogy csak úgy böngészés közben is 50 fok a GPU és utána olvastam és idle módban terhelés nélkül nem mennek rajta a ventik, amit látok is programban valóban, hogy 0 rpm


Melyik a jobb? Ha nem mennek a ventik és 50 fokon van a kártya ilyenkor vagy inkább kapcsoljam be manuálisan ventiket és legyen alacsonyabb a hőfok?


2022. máj. 18. 18:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Ha a gyártó engedélyezi a 0rpm módot akkor nyugodtan használhatod. Az 50 fok az alig 15 fokkal melegebb a gépház belső levegőjénél..
2022. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Én azért rakok rá egy 10-20%-ot...
2022. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha tudományos megközelítést akarsz, akkor a ventillátor nem tudja hirtelen elvinni a hőt, szóval jobb, ha folyamatosan pörög valamekkora fordulaton. A gyakorlatban meg igazából tök mindegy, mert a gyártó nem fog neked olyan kártyát kiadni, ami leég rosszul vezérelt hűtés miatt.
2022. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Shaddark ***** válasza:

Úgy oldják meg hogy pörögjön a gazdaság is, alapból 3 évet adnak egy video kártyának. Amit nem rossz indulatból tesznek, a nyugati bérekkel rendelkező emberkék kb. ennyi időnként újítanak gyorsabbra, jobbra.

Ehhez van belőve.

Nálam egy MSI afterburner megy (mert amúgy is használom játék közbeni kijelzésre, fps, hőfokok, terheltség...) így ha már úgy is fennt van ebben állítottam be.

Ebben megkerestem mi az az alap hőfok amire könnyen beáll. Ide tettem a 0 rpm-et. Nekem egy 3 ventis 3080on ez 40 fok körül van. Ha feljebb megy beindul, kicsit pörög 10%on a 3 venti és megint csendben van pár percig. Így 40 felé nem megy, szerintem 50 sok. És persze a gépházban se 50 fokos levegő kering így, hanem 40. Ha 50en hagynám, akkor a gépházam ventijei mennének feleslegesen gyorsan, hogy kifújják a meleg levegőt. Azok 35 körül állnak le.

Szóval a javaslatom hogy MSI afterburner, itt 40 körülre állítsd át leállást. Bár ha van az alap szoftverben ilyen opció akkor az is jó lehet.

2022. máj. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Itt a linuxos okostojás


3év" buta vagy

2022. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Shaddark ***** válasza:

?

Egyrészt nem használok Linuxot.

Másrészt tv, video és számítógép szervizem volt 5+ évig, elég jól képben vagyok az elektronikai eszközök elavulásával, működésével, jellemzőivel még-ha 10+ éve infós is vagyok.

50 C állandóra sok. Pláne ha lehet 40 is, csak beállítás kérdése.

2022. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

De nincs tervezett elavulás, nem pusztul el 3év múlva.


Hát ha szervized volt... Érthető hogy miért csak volt.

2022. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Shaddark ***** válasza:

Te érted hogy miről beszélek?

Kapok 600 nettót, de ki tudok jönni 400 ból is.

Odamegyek a főnökömhöz hogy figyu, nekem elég 400 is.

Ennek mi értelme? Ha lehet jobban miért csináljuk rosszabbul?

Értem én hogy nem halsz éhen 400 ból sem, de ha lehet SOKKAL JOBB akkor miért ne? Mert te azt mondod? Vagy mit szeretnél elérni? Mi volt az elképzelésed a témáról amiért kötekedni kezdtél? Hogy a gyártó cég beállítása ilyen bibliaként funkcionál, és csakis úgy és csakis azt?

2022. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Shaddark ***** válasza:
- Mondjuk ha ilyen szcientológus vagy akkor értem, nálatok meg van szabva a gondolkodás határ értéke. Akkor bocsi, ne gondolkodj, még megárt, ennyit mondtak ennyi legyen, éljenek az 50 fokon működő kártyák, halleluja ezerrel :)
2022. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy közbe szólok a vitába, én is gondolkoztam ezen, hogy a hőfok miatt hamarabb tönkre mehet e vagy az a rosszabb ha folyamat megy a venti és az hamarabb tönkremegy mint a kártya aminek bírnia kéne ezt a hőfokot?


Nem tudom melyik a valószínűbb

2022. máj. 19. 19:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!