Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok jó gamer pc configot...

Tudnátok jó gamer pc configot összeállítani? A keret 800 ezer forint.

Figyelt kérdés
2022. máj. 18. 18:48
1 2
 11/12 Shaddark ***** válasza:
70%

800 ból szerintem minimum egy 3080 bele kellene hogy férjen.

Feleslegesen túlméretezett processzoroktól nem lesz gyorsabb semmi sem.

A százezres proci megy 10%on a 360 meg vért izzad szerencsétlen.

Vannak ilyen gépépítő oldalak.

Ott próbálj meg összerakni egyet úgy, hogy

RTX3080 (400 körül, mondjuk én hardveraprón vettem 3 év garival 400ért kereken)

Ha ez megvan ehhez képest a többit.

Prociból elég egy i3-12100, ez jelenleg minden video kártyát ki tud szolgálni, kicsit túl jól sikerült. 40-ért.

Proci hűtő mert az Inteles hozzá adott brutál szar. 20nál többet nem érdemes kiadni érte. Az a 40%os terhetlség ami az i3-12100 at éri nem fogja melegíteni.

Ház jól szellőző 2-5 ventivel, porszűrővel.

Táp fontos hogy minőségi legyen, pl. egy EVGA 750 gold 5 év garival most nagyon olcsó.

Alaplap egy B660s cipsettel elég lehet.

SSD 1 terra, Hdd 4 terra.

16 Gb. ram. DDR5, de alaplap függő.

- ha nem jön ki a matek sehogy sem (szerintem ki fog) akkor a 3080 helyett 3070Ti és úgy még egyszer.

A lényeg, hogy gyorsabb procival és drágább alaplappal JÁTÉKRA nem lesz gyorsabb a géped, csak tudsz dicsekedni vele.

Persze ha videó dekódolással, streameléssel is szeretnél foglalkozni akkor kell egy i5-12400.

2022. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2022. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!