Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány évente érdemes szünetment...

Hány évente érdemes szünetmentest (UPS) cserélni?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem akkumulátoros cserére gondolok, hanem a komplett UPS-re.

Köszönöm!


2022. máj. 21. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Miért akarnád cserélni az UPS-t?


Vannak már olyan cégek a piacon akik foglalkoznak felújítással. Teljeskörű felújítás és nem csak az akkumulátort cserélik ki benne. Ez akkor megérheti, ha mondjuk ilyen drágább készülékről van szó.


Egyébként szerintem ameddig működik addig feleslegesen cseréled. Nem hiszem, hogy olyan helyen használnád ahol nem történhet meg kiesés, mert valami vállalat szerverét biztosítja.


Persze azt is figyelembe kell venni, hogy milyen kaliberű és milyen márkájú szünetmentesről van szó. Nekem megvan 2,5 éve. Ez idő alatt egyszer kellett benne cserélni akkumulátort.


Mi a cégnél egyáltalán nem szoktunk csak úgy szünetmenteseket cserélgetni sehol, mert mondjuk ott van 3 éve és megérett a csere, pedig egyébként tökéletesen működik. Akkumulátort pedig már több százat is cseréltem mindenféle kategóriájú tápegységben.

2022. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
KSTAR 600-as van, 4 éve van meg, nem valami nagy márka, az akkumulátort még nem cseréltem ki soha, bír 5 perc áramszünetet. Nem megoldható, hogy felújítára szaladgáljak vele, nekem ez drágább lenne, főként időben, mint egy újat venni. Kikapcsolt állapotban is néha átengedi az áramot, arra gondoltam, hátha az 'elektronika' széthasználódott...(?)
2022. máj. 21. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Van két alsó kategóriás Centralion Blazer 600 UPS-sem, mindkettő kb 20 éves és úgy 5 évet rohadtak is egy vizes pincében. Nemrég felhoztam őket, mert hulladék az elektromos rendszer a városban és gyakoriak az áramingadozások, kimaradások. Új akkut kaptak és azóta hibátlanul működnek.

Szerintem addig kell használni egy UPS-t, amíg képes ellátni hibátlanul a feladatát.

2022. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15
2022. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az UPS maga alapból nem megy tönkre gyorsan, az akku az ami elhasználódik, főleg a "folyton online" változatok (van egy szakszerű neve, de elfelejtettem), amikben áram alatt is a rendszeren van az akku, hogy áramszünetkor ne legyen pillanatnyi áramkimaradás se. Az konkrétan akkugyilkos. A kapcsolósok jobbak ebből a szempontból, csak ott áramszünetkor van pár ezredmásodperc kimaradás a kapcsolás miatt. Ezt a legtöbb kapcsolóüzemű táppal működő berendezés túléli, számítógép, szerver nyugodtan mehet ilyenről, de lehetnek olyan berendezések amik nem szeretik.
2022. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

#5


[link]


Semmi különösebb neve nincsen. :)


Szerverek mellé szokták tenni azokat a szünetmenteseket amelyik folyamatosan az akkumulátoron keresztül látja el a készülékeket és nincs még az a pár század vagy ezred másodperc sem ameddig átkapcsolna, ha feszültség ingadozást érzékel. Viszont ezek a készülékek nem ajánlottak otthoni felhasználásra, mert zajosak. Igénylik a folyamatos aktív hűtést.

2022. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minek cserélnél UPS-t? Belevaló akkumulátor ugyanúgy kapható, természetesen olcsóbb is mint a komplett UPS, cseréje nem igényel tudást és 2 perc alatt megvan.
2022. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!