Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak akadások a...

Nelson123 kérdése:

Miért vannak akadások a játékban? i5 8400 | gtx1050ti | 2x8gb 2400mhz

Figyelt kérdés

Nem egy játékban jelentkezik, inkább általános probléma.

Nem lenne probléma az fps-el viszont időnként hirtelen megakad a kép és leesik az fps majd azonnal vissza normál állapotba. Ilyenkor a GPU használat 99%-ról akár 45%-ra is leesik.

Ezek az akadások nem másodpercekig vannak csak tized másodpercekre.

Mi okozhatja ezt?



2022. máj. 21. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
MIről futnak a játékok HDD vagy SSD?
2022. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Kipörög a processzor
2022. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

HDD-ről futnak.

Mit jelent, hogy kipörög a processzor?

2022. máj. 22. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
HDD könnyen okozhatja, egyre több játéknak simán kevés már az átviteli sebesség amire képesek, mindent meg lehetetlen foylamatosan a memoriában tárolni.
2022. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

A játékok a RAM-ból dolgoznak, annak csak elég az átviteli sebessége. Csak a betöltési idő hosszabb HDD-ről, mivel egyre nagyobbak a játékok, ez egyre tovább tart.

Ha kipörög a processzor, akkor 100%-on jár és nem ér rá a GPU meghajtásával foglalkozni. Játékfüggő is, ha rosszul optimalizált és csak egy magot használ, akár 10%-on is kipöröghet (6/12-es CPU esetén). Ha viszont minden játékban jelentkezik, lejjebb kell venned a CPU igényes beállításokat, például a fizikai szimulációt.

2022. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Átlagosan 50% körül megy játékokban és az akadásoknál feljebb ugrik.

Valahogy meg lehet nézni, hogy a processzor jól van e optimalizálva?

Ahogy néztem alapból a processzor 2,8Ghz viszont alap helyzetben jelenleg

1-2% használtságon is 3,9Ghz-t ír. Ez nem tudom számít-e?

2022. máj. 22. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös nem feltétlen: Nem mindent tölt be, ez nagyon attól függ miként programozták az adott játékot. Nekem pl pont aktuális példa. FH5: Nyílt világ, míg nem mentem túl gyorsan addig nem volt gond de nagy sebességgel közlekedve vagy nekiállt akadni, vagy simán a semmiből jelentek meg a texturák előttem mikor épp melyik. SSD-re átköltöztetve megszűnt mindez.
2022. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy SSD-m de arra a rendszert szeretném majd később átrakni. Esetleg csak próba szinten megéri arra telepíteni a játékot és maximum majd amikor a windows megy rá akkor letörlöm?
2022. máj. 22. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbát megér nyugodtan.
2022. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!