Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Át lehet írni a HDD azonosítóját?

Át lehet írni a HDD azonosítóját?

Figyelt kérdés

Van egy klónozóm, ami PC nélkül tud egy HDD-ről, SSD-ről másolatot készíteni. Csakhogy az elkészített másolat ugyanazt az azonosítót kapja meg, mint a forrás lemez, így ha egyszerre mindkét hdd benne van a dokkolóban és úgy kötöm PC-hez, akkor csak az egyik tartalmát jeleníti meg a gép (merthát neki mindkettő egy és ugyanaz).


Ezt a lemezazonosítót, amit a kiinduló hdd-ről átmásolt az újra a klónozó, át lehet valahogy írni?



2022. máj. 24. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezelés/Lemezkezelés/Meghajtó betűjel és elérési út módosítása..


(Itt adsz az egyiknek egy másik betűjelet.)

[link]

2022. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: Kösz, de nem betűjel a probléma. Azt már rég kipróbáltam.
2022. máj. 24. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Nem jött be, de ennek hatására kutakodtam, rátaláltam a gparted-re, és sikerült.


Hátha valakinek kell egy kis segítség:

1) Letöltöd és pendrive-ra írod rufus-sal.

2) Elindítod a Gparted-et. Megkeresed a HDD-t aminek az azonosítóját cserélni akarod.

3) Látsz egy /dev/sdc1 vagy hasonló nevű sort, válaszd ki (ne azt, aminek lefoglalatlan a neve).

4) Partíció menü, új UUID.

5) Windows termékaktiváló kulcs érvénytelenné válás tájékoztatót OKézd le.

6) Fenti menüsorban ZÖLD PIPA. Majd OK.

2022. máj. 25. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!