Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz az hogy a 2022 ryzen 7...

Igaz az hogy a 2022 ryzen 7 3800x-hez adott ventillátor nem elegendő annak a processzornak?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a gyári ventillátor és jól is működik, a videó kártyával és gépház hűtéssel van a baj, mégis a processzor ventillátort akarja cseréltetni a szerviz! A biosban be kellene állítani az első lépéseket, persze nincs önbizalmam hogy jól álítom be, de mégis a gyári ventillátort akarja cseréltetni! Most le akar húzni vagy tényleg automatikusan beáll a bios a magasabb frekvenciájú rammokhoz, meg gépház hűtés elindul, meg előlapi usb bekötését is megoldja ha beteszek egy kisebb ventillátort, ami jobban hűti! Úgy néztem hogy teljesítmény megugrásnál 69°-ról 3mp alatt visszahűti 37°-ra,a gyári beállításokkal és azt tartani is tudja, ha a minimum fordulatot 50%-ra állítom akkor ugyan ezzel a tesztel nem megy 50° fölé el se éri. De 32° tartja a processzort, erős tartós terhelésnél ami 100%-on lefogja a gépet stabil 48°. Ha 22° kell lennie a processzornak és nem érheti el a 30°, az is lehetséges! Állítottam már be, és szoktam is így terhelni a ventillátort! Tehát nem értem ugyan miért nem jó a gyári hűtő! Nekem a 2022-es javított változatú processzor van. Nincs dizájn eltérés csak új motort kapott és nagyobb magot. Emelett saját pasztával használom, amikor valamit megpasztázok ami új dolog a gyári pasztájával, teljesen lekapcsolta ventillátort a gépeimben, van vagy 7 új gépem, ha garancia nem tiltja mint a laptopomnál "ami forrósodik mint a grillsütő" annál azonnal cserélem a pasztát és az új gép terhelés nélküli alapjáratú ventillátor hangja terhelésnél halkabb pasztámmal mint gyári pasztával terhelés nélkül. Sajnos csak tapasztalataim vannak dilettáns vagyok a témában, fogalmam sincs milyen pasztát használok, csak a kezembe nyomták és azt mondták ezt és ne mást! Ugyan így dilettáns vagyok a biossal, a hűtővel, a tesztekkel, a beállításokkal, fogalmam sincs miért kell 37°-nak lennie a processzornak stabilan, csak tudom hogy az tűréshatáron bellül van! Ezért kérek véleményt hogy miért ad a gyártó olyan hűtőt a processzorához ami nem alkalmas a processzor hűtésére! És milyen specifikációt nézzek a ventillátornál hogy ne verjen át valami commodore64 hűtővel az informatikai üzlet!?

2022. máj. 27. 06:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A leggagyibb hűtő is elég hozzá, még a forró gyári beállításokhoz is. Max annyi gond lesz, hogy hangos.


Egy kis alulfeszelés után még halkítható is.


Bár kezdjuk azzal, hogy melyik gyári hűtőt is adták?

[link]

2022. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
"Wraith prism" hűtőt, a pcx azt mondta hogy ez a javított változat, mert gond volt a 2020-2021-es verzióval.
2022. máj. 27. 08:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az a legjobb, hőcsöves gyári hűtője az AMD-nek. Ezzel még a csendesség is elérhető.

Egyértelműen hülyeséget mond a PCX, ha cseréltetni akarja veled.

70 fok teljesen rendben van terhelés alatt. Nálam alapjáraton 50-55 fokos volt, szóval ha csak netetés-filmezés van, akkor bátran veheted minimumra a ventilátorfordulatot a teljes csendesség érdekében. Ami 70 fok alatt van, az jó.

80 is még tűrhető procihőmérséklet.

85-nél kell gondolkodni valamin...

2022. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
90%-os fordulatig csendesnek tartom, de a gépek mashol vannak mint a monitor így nem érdekel a hangja, és nem a pcx mondta hogy cseréljem hanem a pc boltból ami van a városban mindegyik.
2022. máj. 27. 08:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Pozitívra értékeltem minden válaszod, nagyon rendes és segítőkész vagy.
2022. máj. 27. 08:54
 6/15 anonim válasza:

A prism az lehűti azzal nem lesz gond, én is azt a hűtőt használtam 2700x-hez ami ugyanúgy 105W TDP-s tehát elvileg ugyanúgy viselkedik.


Én csak a hangja miatt cseréltem le egy NZXT kraken X52 vízhűtésre, és a hőfok kb semmit sem változott, csak halk lett nyilván.


TLDR ne vegyél fölöslegesen új hűtőt ha nem zavar hogy játék/rendelerés alatt lesz egy kis hangja, mert hűtési teljesítménnyel gond nem lesz.

2022. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 simad ***** válasza:
A 70 fok az elfogadható nekem vízhűtéssel is annyi sokszor a ryzen 9 em terhelés alatt, alapjáraton 30 as
2022. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már csak arra keresek választ miért nem jó ez a ventillátor az üzlet vezetőknek.
2022. máj. 27. 11:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert neki az a jó ha drágábbat rendelsz.
2022. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]

A wraith van és a ID-Cooling SE-224-XT ajánlja. Azt mondja mert 5-nél több csöves kell.

2022. máj. 27. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!