Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ezek közül melyik...

Szerintetek ezek közül melyik laptop a legjobb úgy általános használatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új laptop vagy érdemes lenne inkább használt laptopok közül szemezgetni? 200.000Ft az amennyit költenék rá max.

A lényeg, hogy viszonylag jól bírja az akksija és azért nem baj ha a procija is megfelelő.

Ezeket nézegettem. Esetleg van már valakinek a birtokában ilyen készülékek:

[link]



2022. máj. 28. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az árszegmensben ASUS 15,6'' FHD VivoBook S15 S513EA-BN2383 169.900.-Ft


[link]

2022. máj. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van amd 5500U procis laptop is már 160 alatt. azt választanám. az mégis csak 6 magos proci, jobb integrált grafika.
2022. máj. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen ocsmányságokat nem szabad megvenni. Kispórolják belőlük a lehető legtöbb anyagot, aztán te meg csodálkozol, hogy recseg, ropog, törik, meg "szétbarmolja" a szerelő takarításnál. Rendszeresen futok bele abba, hogy legkésőbb a második szétbontásnál széttörik a csavarfészek, vagy letörnek a rögzítőpöckök.


Én a helyedben körbenéznék hardveraprón, ennyiért már vannak olyan üzleti gépek is, amik használtak, de karcmentesek, és van rájuk garancia is.

2022. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Asus vivobookokat nézegettem, de 15,6 képernyő a számomra szerintem túl nagy és fölösleges súlyfelesleg. Eddig 14" képernyőket nézegettem. Az még nem túl appró és nem túl nagy sem.


Acer swift 3 amit linkeltem tetszik a színe is meg hogy viszonylag könnyű és sokáig bírja az akksija.


A Lenovo IdeaPad-ról nem tudok sokat, de régebben volt lenovo Inspiron ami olcsó volt 159.000Ft, de inkább csak veszélyes hulladék, mint használható gép volt az.

Az általam linkelt lenovoban az tetszik,hogy szénszálas viszont az akksija elég kevés.

Dell insipron pedig az akksija is rendben, de hogy tartósságra melyik lenne megfelelőbb?


Most jelenleg Lenovo Thinkpad L450 laptopom van.

Nem túl izmos gép. Ezt használtan vettem és ezt cserélném le.

Bár lehet, hogy ennél a laptopnál nem találnék jobbat újonnan 200.000Ft alatt. Azért nem a legjobb laptop anyaghasználatban, de azért masszív.


Ha azt szeretném, hogy 4-5 évig minimum működőképes és használható legyen akkor érdemes lenne inkább használtan valami üzleti notebookot venni?

Bár ott meg az a gond, hogy pl újabb processzorral szerelt gépet nem találok ennyiért.

2022. máj. 29. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azt szeretném, hogy 4-5 évig minimum működőképes és használható legyen akkor érdemes lenne inkább használtan valami üzleti notebookot venni?"


Nem lenne érdemes, csak minden ilyen kérdésnél van olyan akinek beakadt a használt üzleti laptop és azt promózza.


"lenovo Inspiron"

Inkább Dell Inspirion volt az ,nem ?


</OFF>


Az, hogy meddig bírja az akkuja az két dologtól függ: milyen processzor van benne és mekkora az akkuja. A listában lévő Acernek valszeg 3 cenllás, az olcsóbb Lenovonak pedig 2 cellás az akkuja.

Lenovo is elérhető több méretű akkuval, a nagyobb akkusak nyilván drágábbak. Vannak 36Wh,45Whm,57Wh és 70Wh-s akkuval szerelt modellek és nagyjából mindegyik modellt gyártják 2 vagy 3 méretű akkuval. A linken szereplő legolcsóbb Lenovoban valszeg a legkisebb van ráadásul a 14 collos ideapadot csak 36Wh és 45Wh-s akkuval gyártják ( a 15 collos Ideapadban már van 70Wh-s is ).


Az Acerben valszeg 48Wh-s akku van, azért bír papíron többet, mint a Lenovo. Viszont én magamnak nem vennék Ryzen 3-malk laptopot, a Ryzen 5--ös Swift 3 az 210 000 Ft.

2022. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!